15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Kolejka tirów przez 115 km

REKLAMA

Rolnicy, przerwali blokadę w Medyce, ale w Korczowej nadal protestują polscy przewoźnicy. Kolejka tirów jadących na Ukrainkę wcale nie maleje. Sięga już Ropczyc! Stąd do przejścia jest 115 km.

W kolejce stoi około 1400 tirów. Ustawiają się wzdłuż drogi E94. Już w okolicach Dębicy i Tarnowa muszą zjechać z autostrady.

Nie oznacza to jednak, że sznur tirów ciągnie się na całej długości drogi. Są wyznaczone tylko miejscami odcinki, w których może odbywać się postój.

Dużo samochodów jest w okolicy Rzeszowa. Zarówno w Świlczy jak i w Krasnem. Pojawiają się także skargi mieszkańców, którzy narzekają na to, że tiry blokują przystanki. Sprawa jest zgłaszana policji.

Przewoźnicy protestują od 6 listopada. Pierwotnie mieli blokować drogę do 6 stycznia, choć nie wiadomo, czy ten okres nie będzie przedłużony. Obecnie czas postoju do przejścia w Medyce wynosi 107 godzin.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj