15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Kolejka TIR-ów sięga Przemyśla! Protest kierowców powoduje korki na granicy!

REKLAMA

Nawet 1300 pojazdów ciężarowych uwięzionych na granicy Polski i Ukrainy!

Co się dzieje na przejściach granicznych? W Hrebennem i Dorohusku w Lubelskiem trwa protest polskich przewoźników. A na podkarpackich przejściach z tego powodu tworzą się coraz większe korki.

Setki kierowców z utęsknieniem wyczekuje na odprawę. W Korczowej kolejka tirów liczy 900, a w Medyce ponad 400 pojazdów. Sznur ciężarówek do przejścia Medyce sięga ponad 10 km i zaczyna się w Przemyślu na ulicy Słowackiego.

Miasto szybko zareagowało na sytuację i zapewniło dodatkowe kontenery na śmieci i przenośne toalety, aby uniknąć zanieczyszczania poboczy i okolic drogi.

Jak długo potrwa ta sytuacja? Tylko czas pokaże, czy protest zostanie zakończony i kiedy ruch zostanie przywrócony.

Polscy przewoźnicy, którzy protestują przed przejściem granicznym w Dorohusku żądają powrotu obowiązkowych zezwoleń na przewozy towarowe dla ukraińskich przedsiębiorców. Według przewoźników, obecna sytuacja na rynku powoduje, że nie są w stanie konkurować ze stawkami oferowanymi przez ukraińskie firmy, co wpływa negatywnie na ich sytuację finansową.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj