-1 C
Rzeszów
sobota, 2 grudnia, 2023

Kolęda inne niż wszystkie. Parafianie przychodzą do kościoła

REKLAMA

W tym roku nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, ale organizowane są spotkania w kościołach. W Katedrze w Rzeszowie parafianie z danej ulicy zapraszani są na dodatkową mszę św., odprawianą specjalnie dla nich.

W katedrze msza kolędowa zaczyna się o godz. 19 i sprawowana jest w intencji rodzin. We własnych pojemnikach można przynieść do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie będzie można pokropić własny dom. Została także przygotowana książeczka dla każdej rodziny z tekstem błogosławieństw w liturgii domowej.

Po tych Mszach świętych nowi parafianie mogą zgłosić zamieszkanie na terenie parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie proszony jest o zgłoszenie tego zamiaru w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu zaproszeni są:

  • 4 stycznia – mieszkańcy ulic: Nowowiejska, Tęczowa, Powstańców Warszawy, Urocza, Zaciszna, Zielna,
  • 5 stycznia: Delikatna, Jazowa, Ładna, Łagodna, Miła, Przyjazna, Radosna, Sienna, Skromna, Solidarna,
  • 7 stycznia: Podwisłocze,
  • 8 stycznia: bpa Pelczara i ks. Popiełuszki.

Od wielu lat w Diecezji Rzeszowskiej przyjęte jest, że księża nie przyjmują ofiar podczas kolędy, tak też jest podczas organizowanych spotkań. Jeśli ktoś ma życzenie, może przekazać ofiarę na tacę podczas niedzielnej czy świątecznej mszy św. Większość osób zostawia ją w kopercie. Niektórzy wpisują na niej swój adres, choć nie jest to konieczne.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj