12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Kolęda inne niż wszystkie. Parafianie przychodzą do kościoła

W tym roku nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, ale organizowane są spotkania w kościołach. W Katedrze w Rzeszowie parafianie z danej ulicy zapraszani są na dodatkową mszę św., odprawianą specjalnie dla nich.

REKLAMA

W katedrze msza kolędowa zaczyna się o godz. 19 i sprawowana jest w intencji rodzin. We własnych pojemnikach można przynieść do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie będzie można pokropić własny dom. Została także przygotowana książeczka dla każdej rodziny z tekstem błogosławieństw w liturgii domowej.

Po tych Mszach świętych nowi parafianie mogą zgłosić zamieszkanie na terenie parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie proszony jest o zgłoszenie tego zamiaru w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu zaproszeni są:

  • 4 stycznia – mieszkańcy ulic: Nowowiejska, Tęczowa, Powstańców Warszawy, Urocza, Zaciszna, Zielna,
  • 5 stycznia: Delikatna, Jazowa, Ładna, Łagodna, Miła, Przyjazna, Radosna, Sienna, Skromna, Solidarna,
  • 7 stycznia: Podwisłocze,
  • 8 stycznia: bpa Pelczara i ks. Popiełuszki.
CZYTAJ TEŻ:  Traktor zderzył się z busem w Cyganach

Od wielu lat w Diecezji Rzeszowskiej przyjęte jest, że księża nie przyjmują ofiar podczas kolędy, tak też jest podczas organizowanych spotkań. Jeśli ktoś ma życzenie, może przekazać ofiarę na tacę podczas niedzielnej czy świątecznej mszy św. Większość osób zostawia ją w kopercie. Niektórzy wpisują na niej swój adres, choć nie jest to konieczne.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu