12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Groza w lesie pod Rzeszowem. Dwaj biegacze wpadli w pułapkę na quady

Kloce z ostro zakończonymi prętami były starannie przykryte ściółką i zupełnie niewidoczne. Ktoś je ustawił na leśnej ścieżce w okolicach Woli Zgłobieńskiej pod Rzeszowem, aby doprowadzić do tragedii. Możliwe, że sprawcy chodziło o kierowców quadów, ale w pułapkę złapali się dwaj biegacz. Mężczyźni doznali urazów stopy.

REKLAMA

Zwykle w lesie trzeba uważać na wnyki zastawiane na zwierzynę przez kłusowników. Tym razem grozę budziły szpikulce. Były sprytnie zamaskowane na ogólnie dostępnej ścieżce. W niedzielny poranek dwaj biegacze wpadli w pułapkę i poranili sobie stopy.

Poszkodowani o swoim wypadku zawiadomili komisariat policji w Boguchwale, a także straż leśną.

– Od razu nasi ludzie pojechali na miejsce zdarzenia. Odnaleźli osiem metalowych kolców. Stanowiły ogromne zagrożenie – relacjonuje Jacek Ćwiertniewicz, komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Strzyżów.

CZYTAJ TEŻ:  Hola! A gdzie pierwszeństwo?

Pułapki zostały usunięte i zabezpieczone jako dowód w sprawie. Poszukiwaniem sprawcy zajęli się policjanci.

– Prawdopodobnie kolce miały stanowić pułapkę na osoby, które jeżdżą quadami, albo motorami crossowymi – stwierdza Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Leśnicy przyznają, że miłośnicy głośnej jazdy terenowymi pojazdami są wielkim problem. Niszczą teren i płoszą zwierzynę, ale nie może dochodzić do samosądów. – To my jesteśmy od reagowania w takich sytuacjach. Możemy wypisać mandat, skierować sprawę do sądu – zaznaczają leśnicy.

Zastawiane pułapek to przestępstwo. Stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu