25 C
Rzeszów
czwartek, 1 czerwca, 2023

Klaudia powalczy o koronę

REKLAMA

Podkarpacie ma za kogo trzymać kciuki w słynnym konkursie Miss Polonia. O koronę Najpiękniejszej Polski powalczy Klaudia Mendyka z Jarosławia. Znalazła się wśród 20 finalistek.

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie. Nazwę wymyślił słynny literat Tadeusz Boy-Żeleński. Ta organizowana od ponad 90-lat impreza wzbudza zawsze wielkie emocje i przyciąga ogromną uwagę widzów. Najnowszy finał odbędzie w przyszłym roku. Wśród 20 finalistek znalazła się jarosławianka – Klaudia Mendyka.

Klaudia ma 23 lata i w tym roku obroniła pracę inżynierską na Politechnice Krakowskiej, uzyskując tytuł inżyniera architekta. Ale to nie koniec. Od października rozpoczęła kolejne studia magisterskie. Tym razem na Politechnice Śląskiej na Wydziale Architektury.

– Od najmłodszych lat interesowałam się modą – pisze o sobie Klaudia. Już w wieku 16 lat wzięła udział w konkursie The Look Of The Year, dzięki któremu zaczęła pracować jako modelka. Miała kilkumiesięczny kontrakt w Szanghaju w Chinach. – Obecnie działam na własną rękę w świecie mody, biorę udział w różnych pokazach i sesjach zdjęciowych – zaznacza Klaudia.

Udział w wyborach Miss Polonia taktuje jako przygodę, kolejne wyzwanie, a także okazję, by pomagać różnym grupom społecznym.

Dzielimy się dobrą wiadomością👉pochodząca z Jarosławia Klaudia Mendyka znalazła się w gronie 20 finalistek konkursu…

Opublikowany przez Urząd Miasta Jarosławia Czwartek, 16 grudnia 2021

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
25 ° C
25 °
24.8 °
36 %
4.1kmh
0 %
czw.
25 °
pt.
19 °
sob.
16 °
niedz.
21 °
pon.
22 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu