-0.3 C
Rzeszów
sobota, 4 lutego, 2023

Najnowsze

Klaudia powalczy o koronę

Podkarpacie ma za kogo trzymać kciuki w słynnym konkursie Miss Polonia. O koronę Najpiękniejszej Polski powalczy Klaudia Mendyka z Jarosławia. Znalazła się wśród 20 finalistek.

REKLAMA

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie. Nazwę wymyślił słynny literat Tadeusz Boy-Żeleński. Ta organizowana od ponad 90-lat impreza wzbudza zawsze wielkie emocje i przyciąga ogromną uwagę widzów. Najnowszy finał odbędzie w przyszłym roku. Wśród 20 finalistek znalazła się jarosławianka – Klaudia Mendyka.

Klaudia ma 23 lata i w tym roku obroniła pracę inżynierską na Politechnice Krakowskiej, uzyskując tytuł inżyniera architekta. Ale to nie koniec. Od października rozpoczęła kolejne studia magisterskie. Tym razem na Politechnice Śląskiej na Wydziale Architektury.

– Od najmłodszych lat interesowałam się modą – pisze o sobie Klaudia. Już w wieku 16 lat wzięła udział w konkursie The Look Of The Year, dzięki któremu zaczęła pracować jako modelka. Miała kilkumiesięczny kontrakt w Szanghaju w Chinach. – Obecnie działam na własną rękę w świecie mody, biorę udział w różnych pokazach i sesjach zdjęciowych – zaznacza Klaudia.

CZYTAJ TEŻ:  Uderzył w drzewo i trafił do więzienia!

Udział w wyborach Miss Polonia taktuje jako przygodę, kolejne wyzwanie, a także okazję, by pomagać różnym grupom społecznym.

Dzielimy się dobrą wiadomością👉pochodząca z Jarosławia Klaudia Mendyka znalazła się w gronie 20 finalistek konkursu…

Opublikowany przez Urząd Miasta Jarosławia Czwartek, 16 grudnia 2021
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady śniegu
-0.3 ° C
1.1 °
-2 °
86 %
11.3kmh
100 %
sob.
-0 °
niedz.
-4 °
pon.
-3 °
wt.
-2 °
śr.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu