6.5 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Klaudia powalczy o koronę

REKLAMA

Podkarpacie ma za kogo trzymać kciuki w słynnym konkursie Miss Polonia. O koronę Najpiękniejszej Polski powalczy Klaudia Mendyka z Jarosławia. Znalazła się wśród 20 finalistek.

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie. Nazwę wymyślił słynny literat Tadeusz Boy-Żeleński. Ta organizowana od ponad 90-lat impreza wzbudza zawsze wielkie emocje i przyciąga ogromną uwagę widzów. Najnowszy finał odbędzie w przyszłym roku. Wśród 20 finalistek znalazła się jarosławianka – Klaudia Mendyka.

Klaudia ma 23 lata i w tym roku obroniła pracę inżynierską na Politechnice Krakowskiej, uzyskując tytuł inżyniera architekta. Ale to nie koniec. Od października rozpoczęła kolejne studia magisterskie. Tym razem na Politechnice Śląskiej na Wydziale Architektury.

– Od najmłodszych lat interesowałam się modą – pisze o sobie Klaudia. Już w wieku 16 lat wzięła udział w konkursie The Look Of The Year, dzięki któremu zaczęła pracować jako modelka. Miała kilkumiesięczny kontrakt w Szanghaju w Chinach. – Obecnie działam na własną rękę w świecie mody, biorę udział w różnych pokazach i sesjach zdjęciowych – zaznacza Klaudia.

Udział w wyborach Miss Polonia taktuje jako przygodę, kolejne wyzwanie, a także okazję, by pomagać różnym grupom społecznym.

Dzielimy się dobrą wiadomością👉pochodząca z Jarosławia Klaudia Mendyka znalazła się w gronie 20 finalistek konkursu…

Opublikowany przez Urząd Miasta Jarosławia Czwartek, 16 grudnia 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj