23.4 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Kierowcy ogłosili do strajk

REKLAMA

Klamka zapadła. Jeśli nic się nie zmieni, kierowcy MPK w Rzeszowie będą strajkować. Autobusy nie wyjadą w trasę 14 października.

Wcześniej odbyło się referendum, w którym większość członków załogi opowiedziała się za strajkiem. Kierowcy chcą podwyżek – 500 zł netto. Traktują to jako rekompensatę za szalejącą inflację. We wrześniu jej poziom wyniósł 17,2 procent, ale ceny wielu produktów podrożały znacznie więcej.

Kierowcy chcieli rozmów z prezydentem Rzeszowa. Do takiego spotkania doszło 6 października. Niestety, strony nie doszły do porozumienia.

Prezydent Tadeusz Fijołek zachęcał do kompromisu i obniżenia oczekiwań. Zwracał uwagę na trudną sytuację budżetową miasta.

Miasto nie mówi NIE podwyżkom, ale proponuje niższy ich poziom. 500 zł brutto, czyli około 390 zł na rękę. Miasto oferuje też 500 tys. zł do podziału między załogę – jako jednorazowy dodatek. W praktyce to kwota 455 zł netto na osobę.

Zapowiadany, jednodniowy strajk ma być tylko początkiem. Jeśli nie przyniesie skutków, akcja będzie powtórzona 17 października.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj