13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Kierowca utknął na przejeździe. Miał mnóstwo szczęścia

Bił gong, pulsowały czerwone świtała i szlabany zaczęły się opuszczać. Mimo to 54-latek z Przeworska wjechał na przejazd kolejowy. Szofer szybko przekonał się jak bardzo poważny popełnił błąd. Auto utknęło, a on sam znalazł się w śmiertelnej pułapce.

REKLAMA

Wszystko działo się w Wierzawicach w powicie leżajskim. Kolejowy przejazd jest strzeżony, ale nie ma tu dróżnika. Opuszczaniem rogatek zajmuje się automat. Urządzenia były sprawne. Błąd popełnił kierowca nissana, który zignorował sygnały. Szofer wjechał na przejazd i nie zdążył już go opuścić. Drogę zablokowały zapory.

Kierowca miał mnóstwo szczęścia, bo maszynista pociągu dostrzegł niebezpieczną sytuację i zdołał w porę zatrzymać wolno jadący pociąg.

Szofer ocalił życie i samochód. Dostał jednak nauczkę. Aby długo o niej pamiętał, policjanci ukarali go mandatem i 4 punktami karnymi.

CZYTAJ TEŻ:  Dwa pożary na bazarach w tym samym czasie

Policja przypomina, że tego robić nie wolno:

  • objeżdżanie opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżanie na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżanie na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzanie pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijanie pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu