-1 C
Rzeszów
sobota, 2 grudnia, 2023

Cofał i rozjechał seniorkę (†80). Wynik pokazał alkomat

REKLAMA

Kierowca podczas cofania dostawczym autem rozjechał seniorkę (†80 l.) w Wólce Niedźwieckiej koło Rzeszowa. Niestety, starszej pani nie udało się uratować. Okazało się, że szofer był nietrzeźwy!

Do wypadku doszło w piątek, 2 września. Była godz. 8:30. Dostawcze iveco zatrzymało się w miejscowości. Kierowca iveco wykonywał manewr cofania. Wrzucił wsteczny bieg i ruszył do tyłu. W tym czasie za pojazdem znalazła się 80-letnia kobieta. Stasza pani pozostała niezauważona przez szofera.

Auto najechało na seniorkę, która dostała się pod koła. Kobieta odniosła bardzo rozległe obrażenia. Mimo reanimacji, jej życia nie udało się uratować. Ofiara zmarła na miejscu.

Na miejsce przyjechali policjanci. Rutynową czynnością funkcjonariuszy jest sprawdzenie w takich sytuacjach trzeźwości kierowcy. Podczas badania alkomat wskazał, że 56-letni kierowca – mieszkaniec powiatu rzeszowskiego – zdążył wytrzeźwieć. Mężczyzna miał ponad 0.8 promila alkoholu w organizmie. Już z tego powodu popełnił przestępstwo, za które grozi do 2 lat więzienia. Jeśli okaże się, że ponosi odpowiedzialność również za wypadek, wtedy kara może wynieść do 12 lat więzienia. Na razie jednak okoliczności zdarzenia badają prokuratura i policja.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj