14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Kiedy nadciąga nawałnica, tu możesz pobrać worki z piaskiem

REKLAMA

Ostatnio niemal każda burza w Rzeszowie kończy się podtopieniami. Mieszkańcy próbują zabezpieczyć swoje posesje. Skąd wziąć worki z piaskiem?

W Rzeszowie nawałnice najbardziej dały się mocno we znaki w ubiegłym tygodniu. Do najbardziej dotkniętych podtopieniami należały domy i ulice na osiedlu: Budziwój, Biała, Zalesie, Słocina, Wilkowyja. Posesje przed kompletnym zalaniem ratowali właściciele, sąsiedzi i strażacy. Podczas akcji zużyto 25 tysięcy worków z piaskiem.

Teraz odtwarzane są zapasy piasku i worków w jednostkach OSP na terenie Rzeszowa. W chwili zagrożenia powodziowego worki można pobrać sprzed jednostek OPS, a także w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Miasta Rzeszowa przy ulicy Hanasiewicza 10.

Urząd Miasta informuje, że mieszkańcy Rzeszowa, którzy ucierpieli ze względu na powódź, mogą starać się o zasiłek na remont budynku od 6 tys. do 200 tys. zł w zależności od stopnia uszkodzenia nieruchomości. Wnioski można składać w siedzibie MOPS w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 26 lub do pracowników socjalnych pracujących w rejonie.

robotnicza3
Na ul. Robotniczej w ubiegłym tygodniu dwa razy wylał lokalny potok | Fot. Inres24.pl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj