28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Katastrofa ukraińskiego autokaru. Zarzuty dla kierowcy

REKLAMA

Prokuratura postawiła zarzut dla kierowcy ukraińskiego autokaru, który rozbił się na autostradzie A4 pod Jarosławiem. 48-letni Vołodomir K. jest podejrzany o nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym.

Mężczyzna został ranny i przebywa w szpitalu w Przeworsku. Tam też prokuratura przedstawiła mu zarzut. Wobec kierowcy zastosowano dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Mężczyźnie zatrzymano paszport. Za zarzucane kierowcy przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę między Jarosławiem a Przemyślem. Rejsowy autokar jechał z Poznania do miasta Chersoń na południu Ukrainy. Podróżowało nim 57 osób, w tym dwóch kierowców. Przy zjeździe na MOP pojazd nagle zjechał na pobocze, przebił bariery, wpadł do głębokiego rowu, a potem przewrócił się na bok.

Na miejscu zginęło 5 pasażerów: trzy kobiety i dwóch mężczyzn. Wiele osób została rannych.

Do szpitali początkowo trafiło 39 poszkodowanych. W niedzielę na leczeniu pozostawało jeszcze 25 pacjentów.

Według prokuratury, podejrzany kierowca na razie nie odniósł się do zarzutu i możliwe, że zrobi to później. Obecnie samego zdarzenia nie pamięta.

Na razie nie wiadomo co było powodem wypadku. Niektóre media spekulują, że kierowca być może zamierzał skręcać na MOP i gwałtownie hamował, bo za późno zauważył zjazd. Wersję tą odrzucają pasażerowie autobusu, z którymi rozmawialiśmy. – Nie było potrzeby, aby się zatrzymywać. Chwilę wcześniej mieliśmy przerwę na innym parkingu. Natomiast tuż przed wypadkiem słyszeliśmy potężny huk, a kierowca próbował opanować pojazd – mówili nam pasażerowie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj