16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Katastrofa samolotu w Starej Wsi. Pilot nie przeżył

REKLAMA

Do groźnego wypadku lotniczego doszło w czwartek 21 lipca w Starej Wsi koło Brzozowa. W pobliżu lokalnego lądowiska rozbił się ultralekki samolot. Maszynę pilotował 66-latek. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Wszystko działo się około godz. 19. Lokalne lądowisko jest trawiaste i liczy około pół kilometra długości. Samolot AirCamper SP-SBIS rozbił się w jego pobliżu w miejscu, gdzie rosną drzewa i krzaki. Maszyna z wielkim impetem uderzyła dziobem w ziemię. Przód kabiny został zmiażdżony.

Pomoc nadeszła szybko. Pilot został wydobyty z wraku przez służby ratunkowe. Mężczyzna odniósł ciężkie obrażenia, był nieprzytomny. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy, życia 66-latka nie udało się uratować. Ofiarą okazał się mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Na razie niejasne są przyczyny wypadku. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pilot wykonywał ćwiczenia na pasie startowym lądowiska.

– Po chwili zniknął z pola widzenia, po czym samolot spadł na ziemię – relacjonują policjanci z Komendy Powiatowej w Brzozowie, którzy zajmują się sprawą.

Policjanci ustalili, że 66-latek posiadał licencję pilota. Dokładnie przyczyny zdarzenia wyjaśnią eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Zobacz też:

Dramatyczna akcja ratunkowa. Przywrócili bicie serca 6-latkowi

Chcieli gwizdnąć polski heban

Tragedia nad rzeką. Jak zginął Rafał?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj