9.1 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Katastrofa awionetki pod Leskiem. Ranne 3 osoby

REKLAMA

Katastrofa samolotu pod Leskiem. Awionetki Cessna podczas lotu treningowego w Bieszczadach, podchodząc do lądowania rozbiła się w lesie w Żernicy Wyżnej. Patrząc na zdjęcia roztrzaskanego wraku można mówić o prawdziwym cudzie, że nikt nie zginął. Poszkodowani zostali – pilot i dwoje pasażerów. Jeden z nich odniósł tylko lekkie obrażenia. Ofiary do szpitala zabrały karetki i śmigłowiec ratowniczy.

Powietrzny dramat rozegrał w niedzielę – 6 czerwca około godz. 17.30. Maszyna podchodziła do lądowania i z nieznanych jeszcze przyczyn nie zdołała bezpiecznie dotknąć ziemi. Niewielki samolot zahaczył o drzewo, a potem z dużej wysokości runął w lesie.

Do wypadku pospieszyły służby ratunkowe. Z wraku wydobyto trzy osoby. Wszystkie były przytomne. Jedna z najpoważniej rannych osób została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pozostałe dwie osoby do szpitala pojechały karetkami.

Najbardziej ucierpieli 42-letni pilot, mieszkaniec Pruszkowa i 37-letnia pasażerka z Warszawy. Natomiast drugi pasażer, również 37-latek pochodzący z Warszawy, nie został poważnie ranny. Po badaniach w szpitalu, został już wypisany.

Jak ustalili policjanci był to lot szkolno-treningowy. Start nastąpił z innego bieszczadzkiego lotniska znajdującego się w Weremieniu. Szkolenie odbywało się pod okiem instruktora aeroklubu warszawskiego.

Na miejscu interweniowali strażacy. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zabezpieczeniu niewielkiego wycieku paliwa w celu zapobiegnięcia zapalenia się łatwopalnej cieczy. W działaniach trwających niespełna 2 godziny uczestniczyło 4 zastępy straży pożarnej oraz 13 strażaków – informuje mł. bryg. JEDYNAK Robert z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lesku.

Sprawą wypadku zajmuje się policja. Katastrofę będzie badać Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Cessna 172 Skyhawk – to bardzo popularny samolot szkolno-treningowy. Jego egzemplarzy wyprodukowano więcej niż jakiegokolwiek innego samolotu i nadal jest wytwarzany. Tak jest od 1956 r. Maszyna ma cztery miejsca i jeden silnik. Przez lata doczekała się wielu modyfikacji. Powstało jej kilkadziesiąt wersji.

wypadek samolotu
Wypadek samolotu pod Leskiem | Fot. mł. bryg. Mateusz Ochała, KP PSP w Lesku

W dniu 5.06.2021 w godzinach popołudniowych, na obszarze powiatu leskiego zabezpieczanego przez Bieszczadzkie Pogotowie…

Opublikowany przez Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku Poniedziałek, 7 czerwca 2021

Zobacz też:

Awionetka leciała do Rzeszowa. Pilot musiał awaryjnie lądować na autostradzie

Jakub przeżył katastrofę szybowca i walczy o zdrowie. Potrzebna pomoc

Awaryjne lądowanie awionetki na ściernisku w Wysokiej Głogowskiej

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj