21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Katastrofa awionetki pod Leskiem. Ranne 3 osoby

REKLAMA

Katastrofa samolotu pod Leskiem. Awionetki Cessna podczas lotu treningowego w Bieszczadach, podchodząc do lądowania rozbiła się w lesie w Żernicy Wyżnej. Patrząc na zdjęcia roztrzaskanego wraku można mówić o prawdziwym cudzie, że nikt nie zginął. Poszkodowani zostali – pilot i dwoje pasażerów. Jeden z nich odniósł tylko lekkie obrażenia. Ofiary do szpitala zabrały karetki i śmigłowiec ratowniczy.

Powietrzny dramat rozegrał w niedzielę – 6 czerwca około godz. 17.30. Maszyna podchodziła do lądowania i z nieznanych jeszcze przyczyn nie zdołała bezpiecznie dotknąć ziemi. Niewielki samolot zahaczył o drzewo, a potem z dużej wysokości runął w lesie.

Do wypadku pospieszyły służby ratunkowe. Z wraku wydobyto trzy osoby. Wszystkie były przytomne. Jedna z najpoważniej rannych osób została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pozostałe dwie osoby do szpitala pojechały karetkami.

Najbardziej ucierpieli 42-letni pilot, mieszkaniec Pruszkowa i 37-letnia pasażerka z Warszawy. Natomiast drugi pasażer, również 37-latek pochodzący z Warszawy, nie został poważnie ranny. Po badaniach w szpitalu, został już wypisany.

Jak ustalili policjanci był to lot szkolno-treningowy. Start nastąpił z innego bieszczadzkiego lotniska znajdującego się w Weremieniu. Szkolenie odbywało się pod okiem instruktora aeroklubu warszawskiego.

Na miejscu interweniowali strażacy. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zabezpieczeniu niewielkiego wycieku paliwa w celu zapobiegnięcia zapalenia się łatwopalnej cieczy. W działaniach trwających niespełna 2 godziny uczestniczyło 4 zastępy straży pożarnej oraz 13 strażaków – informuje mł. bryg. JEDYNAK Robert z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lesku.

Sprawą wypadku zajmuje się policja. Katastrofę będzie badać Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Cessna 172 Skyhawk – to bardzo popularny samolot szkolno-treningowy. Jego egzemplarzy wyprodukowano więcej niż jakiegokolwiek innego samolotu i nadal jest wytwarzany. Tak jest od 1956 r. Maszyna ma cztery miejsca i jeden silnik. Przez lata doczekała się wielu modyfikacji. Powstało jej kilkadziesiąt wersji.

wypadek samolotu
Wypadek samolotu pod Leskiem | Fot. mł. bryg. Mateusz Ochała, KP PSP w Lesku

W dniu 5.06.2021 w godzinach popołudniowych, na obszarze powiatu leskiego zabezpieczanego przez Bieszczadzkie Pogotowie…

Opublikowany przez Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku Poniedziałek, 7 czerwca 2021

Zobacz też:

Awionetka leciała do Rzeszowa. Pilot musiał awaryjnie lądować na autostradzie

Jakub przeżył katastrofę szybowca i walczy o zdrowie. Potrzebna pomoc

Awaryjne lądowanie awionetki na ściernisku w Wysokiej Głogowskiej

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj