21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Koszmarny wypadek polskiego autokaru w Niemczech

REKLAMA

Szok i przerażenie. Podróż zamienia się w koszmar na niemieckiej autostradzie w Brandenburgii. Dochodzi do zderzenia ciężarówek, ale pojazdy wpadają też na polskie autokar. 52 osoby zostają ranne.

Do zdarzenia doszło 9 maja na A12, niedaleko granicy z Polską. Rozbity autokar zostaje wciśnięty między ciężarówki. Służby ruszają na ratunek poszkodowanym. Ludzie gorączkowo opuszczają rozbity wrak. Część z nich jest w stanie sama wydostać się z pojazdu, ale inni potrzebują pomocy.

Według pogotowia ratunkowego było 42 lekko rannych i 10 ciężko lub średnio rannych.

W działaniach ratowniczych uczestniczyli też polscy policjanci.

Według polskiej policji wszyscy poszkodowani to obywatele polscy. Są to pracownicy niemieckiej firmy – centrum logistycznego Ceve, którzy jechali na drugą zmianę do pracy w Großbeeren w Niemczech.

Do wypadku doszło między skrzyżowaniami Storkow (powiat Odra-Sprewa) i Friedersdorf (powiat Dahme-Spreewald). Według wstępnych informacji, szofer ciężarówki jadącej w kierunku Berlina próbował zmienić pas. Wjechał w jadącą przed sobą ciężarówkę, a następnie zderzył się bokiem z autokarem.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj