13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Dramat na paralotni. Nie żyje 44-latek. Niedawno obchodził urodziny

REKLAMA

Witold kilka dni wcześniej obchodził urodziny. Pozostawił żonę i dwoje dzieci. W Knapach w powiecie tarnobrzeskim w wypadku paralotni zginął 44-letni mieszkaniec miejscowości. Wielki pasjonat lotnictwa.

Do tragedii doszło 4 maja. 44-latek skorzystał z ładnej pogody i postanowił polatać paralotnią. Robił to nie raz. Był wielkim miłośnikiem lotnictwa i miał duże doświadczenie. Oferował nawet loty dla pasażerów.

Wypadek paralotniarzy w Knapach | Fot. KMP Tarnobrzeg
Wypadek paralotniarzy w Knapach | Fot. KMP Tarnobrzeg

Teraz 44-latek też miał pasażera. W podniebnej przejażdżce towarzyszył mu mieszkaniec Osieka w woj. świętokrzyskim.

– Wstępnie ustalono, że motoparalotnia, która wystartowała z prywatnego pola, po kilkunastu sekundach od wzbicia się w powietrze, straciła wysokość i runęła na ziemię – informuje Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

Paralotnia runęła i rozbiła się o ziemię. Spadła na posesję, blisko betonowego ogrodzenia.

44-letni mieszkaniec Knap zginął na miejscu. Jego 35-letni towarzysz został poważnie ranny i w ciężkim stanie został zabrany przez śmigłowiec ratowniczy do szpitala.

Przyczyny i okoliczności wypadku badają prokuratura i policja. Sprawą zajmować się też będzie Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj