-2.5 C
Rzeszów
wtorek, 5 grudnia, 2023

Katastrofa na moście. Pociąg z chemikaliami runął do rzeki

REKLAMA

Wstrząsające wydarzenie miało miejsce w stanie Montana w USA, gdy pociąg towarowy zawalił się wraz z mostem i runął do rzeki Yellowstone. Katastrofa przeraziła mieszkańców, gdyż niektóre wagony przewoziły potencjalnie niebezpieczne materiały.

Most nagle rozpadł się, powodując katastrofę pociągu. Kilka wagonów runęło do rzeki. Trzy z nich przewoziło gorący asfalt, a cztery były załadowane roztopioną siarką.

Biuro szeryfa hrabstwa Yellowstone podkreśliło, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla tego obszaru, jednak wprowadzono środki ostrożności z powodu możliwości potencjalnego wycieku groźnych materiałów.

Mieszkańcom zalecono oszczędzanie wody, a oczyszczalnie ścieków podjęły środki nadzwyczajne w celu zapobieżenia ewentualnym zanieczyszczeniom.

Obszar, na którym doszło do wykolejenia pociągu, znajduje się w słabo zaludnionej dolinie rzeki Yellowstone, około 200 km na północny wschód od Parku Narodowego Yellowstone. W związku z incydentem departament Montana Fish, Wildlife and Parks zamknął rampy dla łodzi i miejsca do wędkowania w dolnym odcinku rzeki.

Wykolejenie pociągu w Montanie przypomina tragiczny incydent, który miał miejsce w stanie Ohio, gdzie pociąg towarowy Norfolk Southern uwolnił toksyczne substancje, powodując szereg negatywnych skutków dla środowiska i zdrowia ludzi.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj