6.5 C
Rzeszów
sobota, 20 kwietnia, 2024

Straszliwa katastrofa autokaru w Wenecji. „Krzyki zamieniły się w grobową ciszę”

REKLAMA

To jeden z największych dramatów drogowych w północnych Włoszech. Z wiaduktu w metropolii Wenecji runął autokar pełen pasażerów. 21 osób zginęło na miejscu. Świadkowie opisują koszmarne sceny: „Najpierw były krzyki, potem wszystko zamieniło się grobową ciszę”.

Sceny jak z katastroficznego filmu rozegrały się 3 października około godz. 20. Autokarem podróżowali pracownicy, ale także grupa turystów, która wracała na kemping Margherze. Na razie ustalono, że wśród ofiar jest dwoje dzieci, kilkoro Ukraińców, obywatel Niemiec.

Na miejscu wypadku oprócz służb ratunkowych, był obecny ksiądz, który modlił się za ofiary i udzielał im ostatniego namaszczenia
Katastrofa autokaru w Wenecji: Ranni walczą o życie

Rannych zostało 20 osób, w tym pięć ciężko. Życie czteroletniej dziewczynki jest zagrożone.

Media spekulują, że 40-letni kierowca prawdopodobnie zemdlał. Na miejscu wypadku nie stwierdzono żadnych śladów poślizgu. Nie można jednak jeszcze wykluczyć błędu w prowadzeniu pojazdu.

Katastrofa autokaru w Wenecji: Po wypadku wybuchł pożar

W chwili zdarzenia autokar znajdował się na wiadukcie drogi łączącej Mestre z Margherą oraz na autostradzie A4. Runął z dużej wysokości – 10-15 metrów. Wrak spadł na betonowy plac między torami stacji kolejowej a magazynem.

Pojazd był napędzany gazem. Zaraz po wypadku wybuchł pożar. Ogień jeszcze bardziej utrudniał akcję ratunkową i dotarcie do ofiar.

Katastrofa autokaru w Wenecji: Wpis burmistrza Wenecji: „Dziś wieczorem naszą społeczność dotknęła ogromna tragedia. Natychmiast ogłosiłem w mieście żałobę. Opłakujemy pamięć licznych ofiar, które znajdowały się w rozbitym autobusie. Scena apokaliptyczna, brak słów”.

Zobacz też:

Koleją na lotnisko! Ile kosztuje bilet?

Kraby i Abrams na defiladzie w Rzeszowie. Tak świętuje WOT

Imigranci, bezdomni, dziwni panowie. Jak przetrwałem noc na dworcu Berlin Hbf?

Wenecja

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj