4.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Kasia nie wróciła do domu. Tragiczny finał poszukiwań 17-latki z Sanoka

REKLAMA

Rodzina, a także policja prowadzili poszukiwania za zaginioną 17-letnią Katarzyną z Sanoka. Dziewczyna wyszła z domu w środę, 14 kwietnia i nie wróciła na noc. Niestety w czwartek odnaleziono jej ciało.

Nastolatka wyszła z domu około godziny 19. Zabrała ze sobą czarny plecak.

Dziewczyna długo nie wracała, nie można było się do niej dodzwonić. Zaniepokojona rodzina o pomoc poprosiła policję. Mundurowi przeczesywali miasto i w czwartek rano zamieścili na stronach internetowych komendy komunikat o zaginięciu. Po kilku godzinach informacja ta została usunięta.

Finał poszukiwań okazał się tragiczny. Na obrzeżach miasta, na tzw. skałkach znaleziono ciało dziewczyny. Prawdopodobnie targnęła się na życie. Prokuratura zaznacza, że prowadzi postępowanie pod kątem ewentualnego podejrzenia popełnienia czynu z art. 151 Kodeksu Karnego, czyli tzw. udzielenia pomocy, podżegania do popełnienia samobójstwa. To wstępna kwalifikacja, która może ulec zmianie. Śledczy muszą zbadać wszystkie okoliczności sprawy.

W sytuacjach kryzysowych tu można uzyskać pomoc

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 12.00-02.00). Dorośli mogą korzystać z całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem: 800 70 22 22 i na stronie: liniawsparcia.pl Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj