-1 C
Rzeszów
czwartek, 30 listopada, 2023

Karol nie spełni życzenia mamy?

REKLAMA

Czekał ponad 70 lat, aby wykonywać zawód, do którego przygotowywał się od urodzenia. Karol III w maju zostanie koronowany na króla Wielkiej Brytanii. Pozostaje tylko mały problem związany z jego żoną. Jak ją tytułować? Na Wyspach spekuluje się, że będzie królową, zamiast – zgodnie z życzeniem zmarłej matki, Elżbiety II (†96 l.)- „królową małżonką”.

Na Wyspach trwa ostra dyskusja. Jak donoszą media, podobno Camilla (75 l.), kobieta u boku brytyjskiego króla, nie będzie wymieniona jako „żona króla” – jak zarządziła za życia Elżbieta – ale jako prawdziwa królowa.

Zmiana tytułu prawdopodobnie nastąpi po majowej koronacji Karola III, poinformował w sobotę Daily Mail, powołując się na anonimowe źródła.

Camilla Parker-Bowles jest żoną króla Karola od 2005 roku i dotychczas była znana jako księżna Kornwalii aż do śmierci królowej Elżbiety II we wrześniu 2022 r. Kiedy Karol wstąpił na tron, została „Królową Małżonką”.

Ostatnia zmiana tytułu jest sprzeczna z nakazami zmarłej królowej, która przedstawiła swoje życzenia dla Camilli w liście z lutego 2022 roku.

Karol i Camilla zostaną razem koronowani 6 maja w Opactwie Westminsterskim.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj