23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Karol nie spełni życzenia mamy?

REKLAMA

Czekał ponad 70 lat, aby wykonywać zawód, do którego przygotowywał się od urodzenia. Karol III w maju zostanie koronowany na króla Wielkiej Brytanii. Pozostaje tylko mały problem związany z jego żoną. Jak ją tytułować? Na Wyspach spekuluje się, że będzie królową, zamiast – zgodnie z życzeniem zmarłej matki, Elżbiety II (†96 l.)- „królową małżonką”.

Na Wyspach trwa ostra dyskusja. Jak donoszą media, podobno Camilla (75 l.), kobieta u boku brytyjskiego króla, nie będzie wymieniona jako „żona króla” – jak zarządziła za życia Elżbieta – ale jako prawdziwa królowa.

Zmiana tytułu prawdopodobnie nastąpi po majowej koronacji Karola III, poinformował w sobotę Daily Mail, powołując się na anonimowe źródła.

Camilla Parker-Bowles jest żoną króla Karola od 2005 roku i dotychczas była znana jako księżna Kornwalii aż do śmierci królowej Elżbiety II we wrześniu 2022 r. Kiedy Karol wstąpił na tron, została „Królową Małżonką”.

Ostatnia zmiana tytułu jest sprzeczna z nakazami zmarłej królowej, która przedstawiła swoje życzenia dla Camilli w liście z lutego 2022 roku.

Karol i Camilla zostaną razem koronowani 6 maja w Opactwie Westminsterskim.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj