25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

„Kandydat zgody”. Znani samorządowcy wspierają Konrada Fijołka

REKLAMA

Grupa liderów samorządowych z Polskich miast przyjechała do Rzeszowa, by wesprzeć Konrada Fijołka w walce o urząd prezydenta miasta.

Spotkanie było możliwością wymiany pomysłów dotyczących miejskich inwestycji i sposobów ich realizowania tak, aby miasto było przyjazne mieszkańcom.

Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy podkreśliła, że atutem Konrada Fijołka w tych wyborach, jest doskonała znajomość miasta i jego spraw. – Uważam, że będzie najlepszym gospodarzem – powiedziała. – Będzie mu łatwo, bo jest jednym z Was- rzeszowian. Przejechaliśmy 500 km, żeby Wam o tym powiedzieć, bo to niezwykle ważne – dodała

Wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka, porównała wybory Prezydenta Rzeszowa do wyborów prezydenta Łodzi. – W Łodzi udało się wystawić wspólnego kandydata przez wszystkie partie opozycyjne, demokratyczne, które na sztandarach niosą konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej. Udało nam się to w Łodzi. Nasz kandydat, prezydent Hanna Zdanowska funkcjonuje w tej kadencji przy poparciu wszystkich tych sił opozycyjnych… Tu też tak będzie – mówiła Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

Marcin Chłodnicki, wiceprezydent Kielc, wymieniał argumenty poparcia dla Konrada Fijołka: – To kandydat stąd, kandydat lokalny, po drugie jest to samorządowiec, którego pracy przez ostatnie 20 lat przyglądaliśmy się. Ale też wiele uczuliśmy się od niego. Jest to także kandydat zgody. Zgody którą potrafił wokół siebie zbudować.

Zdaniem Jerzego Woźniaka, wiceprezydenta Katowic, dobry prezydent to dobry gospodarz: -To ten, który dba o rozwój miasta, prowadzi do nowoczesności, dba o komfort życia mieszkańców, ale nie zapomina też o tej sferze społecznej, o polityce senioralnej, zdrowiu.

Mirosław Kozłowicz, wiceprezydent Bydgoszczy, docenił dotychczasową pracę Konrada Fijołka. – To nie moja pierwsza wizyta w Rzeszowie – powiedział. – Widzę, co dobrego się dzieje w Rzeszowie jeśli chodzi o infrastrukturę rowerową, pieszą. To są bardzo ważne tematy, które poruszacie ze społecznikami i oddajecie im głos, żeby miasto było przyjazne mieszkańcom. Nie zepsujcie tego mieszkańcy Rzeszowa, nie wpuszczajcie tu obcych- zaapelował Mirosław Kozłowicz.

Natomiast Wiesław Buż, Poseł na Sejm RP, zaapelował do mieszkańców Rzeszowa: – W wyborach parlamentarnych oddaliście na lewicę ponad 12 tys. głosów. Nie zostańcie w domu 9 maja lub w innym terminie, tylko idźcie i oddajcie głos na naszego wspólnego kandydata – Konrada Fijołka.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj