6.5 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Joe Biden znów z wizytą w Polsce. Będzie lądowanie w Jasionce?

REKLAMA

Amerykański prezydent Joe Biden (80 l.) znów odwiedzi Polskę. Podano datę wizyty.

Prezydent Biden przybędzie do Polski z oficjalną wizytą 20-22 lutego. Spotka się z prezydentem RP Andrzejem Dudą, przywódcami Bukaresztańskiej Dziewiątki. Ma zapewnić o zobowiązaniach USA do obrony wschodniej flanki NATO. Wygłosi też przemówienie na temat rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

To będzie druga wizyta Joe Bidena w Polsce jako prezydenta USA. Do pierwszej doszło 25 i 26 marca 2022 r. Przywódca USA zaskoczył wtedy wszystkich i wylądował swoim Air Force One w Jasionce. To tu spotkał się z amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi na Podkarpaciu. Zjadł wtedy słynną pizzę z Głogowa Małopolskiego.

Teraz wszyscy znów zapraszają prezydenta do Jasionki i zastanawiają się, czy znów dojdzie tu do spotkania na szczycie np. z prezydentem Zełenskim. Ale czy tak się stanie? Te kwestie, związane z bezpieczeństwem, pozostają tajemnicą. Na razie nie ujawniono szczegółowego planu wizyty. Wiadomo jednak, że większość oficjalnych spotkań ma odbyć się w Warszawie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj