13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Joe Biden znów był w Jasionce

REKLAMA

Tego nikt się nie spodziewał. Prezydent USA Joe Biden znów zawitał do Jasionki pod Rzeszowem. Był tu tylko przejazdem, w drodze do Kijowa. To była wyjątkowa misja, którą trzymano do końca w ścisłej tajemnicy.

Prezydent Joe Biden przyleciał do Rzeszowa niepozornym samolotem – Boeingiem C-32, którego na co dzień używają wiceprezydenci oraz sekretarze stanu. Był to celowy zabieg, aby wszyscy myśleli, że to obsługa oficjalnej wizyty Joe Bidena w Polsce, która odbywa się 21 i 22 lutego.

Maszyna na lotnisku w Rzeszowie wylądowała w niedzielę wieczorem około godz. 20. Okazało się, że tu Joe Bidena powitał prezydent Andrzej Duda.

Potem amerykańska delegacja przemieściła się limuzynami na dworzec w Przemyślu. Dalsza część podróży przez Ukrainę odbył się pociągiem i to regularnym połączeniem, które znajduje się w rozkładzie jazdy.

W poniedziałek o 7 czasu polskiego prezydent Biden był już w Kijowie, czym zaskoczył cały świat.

Droga powrotna była analogiczna: pociąg – limuzyna – lotnisko w Jasionce.

Wszystko odbyło się bezpiecznie. Joe Biden wypełnił swoją misję cały i zdrowy. W poniedziałek o godz. 22:20 prezydencki AIR FORCE One z Jasionki odleciał do Warszawy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj