7.1 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Nowość w PKP Intercity

Jeździsz pociągiem i narzekasz na Wi-Fi? Jest rozwiązanie tego problemu

REKLAMA

Internet w podróży? Bez tego czas się dłuży. W pociągu prawie każdy patrzy w ekran swojego telefonu. I nic tak nie irytuje jak przycinający się film, albo gra online. Dlatego PKP Intercity wprowadziło innowacyjny system WiFiX, który nie tylko monitoruje jakość Internetu w czasie rzeczywistym, ale także zapewnia stabilne połączenie w podróży.

PKP Intercity wprowadziło nowy system WiFiX, który monitoruje i zarządza Internetem w pociągach. Dzięki niemu można sprawdzić, jak działa Wi-Fi w czasie rzeczywistym, niezależnie od lokalizacji pociągu. System ten pokazuje, który wagon ma zasięg, informuje o problemach i generuje wykresy.

Firma chce zapewnić pasażerom jak najlepszy dostęp do Internetu w podróży. Dlatego zainstalowano 550 mobilnych wzmacniaczy sygnału operatorów komórkowych w 526 wagonach i 12 EZT Flirt. Dodatkowo kupiono nowoczesne routery GSM/WIFI dla ED160 Flirt, co zapewni stabilne połączenie z siecią.

Dostępność Wi-Fi zależy od wielu czynników, jak położenie pociągu, stan techniczny urządzeń czy warunki pogodowe. PKP Intercity stale monitoruje system, aby szybko reagować na awarie.

Firma planuje rozwój systemu do 2030 roku, chce m.in. uruchomić Wi-Fi w całym taborze. Ich celem jest zapewnienie wysokiej jakości usług dla pasażerów.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj