12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Jechali pustkowiem na koniach i dostali karę. Za co?

Trzech mężczyzn jeżdżących konno po pasie drogi granicznej namierzyli strażnicy graniczni z placówki w Lubaczowie. Jeźdźcy wybrali granicę państwa na trasę wycieczki rekreacyjnej. Tłumaczyli się nieznajomością przepisów. Niestety, nie uratowało to ich przed mandatami.

REKLAMA

Jeźdźców namierzyła kamera monitorująca pas graniczny. Mundurowi zauważyli, że poruszają się po pasie drogi granicznej. Patrol zatrzymał mężczyzn w okolicach Budomierza.

– Jeźdźcy tłumaczyli, że zorganizowali sobie wypad rekreacyjny i że nie znają przepisów obowiązujących w rejonie przygranicznym – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Teraz już wszystko wiedzą. Ta lekcja nie była jednak darmowa. Panowie zostali ukarani mandatem. Każdy z nich musiał zapłacić po 100 zł.

Takie jest prawo

Pas drogi granicznej to 15-metrowa strefa biegnąca od linii granicy do wewnątrz kraju. Na Podkarpaciu poza nielicznymi odcinkami w Bieszczadach gdzie wzdłuż granicy przebiegają szlaki turystyczne, obowiązuje bezwzględny zakaz wejścia na ten odcinek. Grozi za to grzywna do 500 zł mandatu.

CZYTAJ TEŻ:  Jarosław Kaczyński na Podkarpaciu. Tak zareagował na swoich przeciwników
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu