28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Jechała rowerem i pogryzł ją pies. Właściciel tylko wzruszył ramionami

REKLAMA

Przykra przygoda spotkała 77-latkę w miejscowości Cmolas w powiecie kolbuszowskim. Wracała rowerem do domu, kiedy dobiegł do niej pies i ugryzł w nogę. Kobieta musiała trafić na pogotowie. Właściciel nic nie robił sobie z uwag i nadal spacerował z trzema czworonogami, które nie miały kagańców i smyczy. Sprawą zajęła się policja.

Poszkodowana kobieta zgłosiła zdarzenie na policję. Z relacji wynikało, że jadąc rowerem do domu, podbiegł do niej będący luzem pies, który dotkliwie ugryzł ją w nogę. Kobieta straciła równowagę i upadła na chodnik. Całą sytuację widział właściciel zwierzęcia, który szedł razem z trzema psami, a żaden z nich nie był prowadzony na smyczy. Mężczyzna nie poczuwał się do odpowiedzialności, dlatego 77-letnia najpierw sama pojechała po pomoc do placówki medycznej, a następnie wezwała stróżów prawa.

Dzięki przekazanym przez poszkodowaną informacjom, policjanci ustalili dane właściciela zwierząt. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających mężczyźnie postawiono zarzut niezachowania zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu psa, który stworzył zagrożenie dla zdrowia człowieka. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Za to wykroczenie grozi kara ograniczenia wolności, grzywny lub nagany.

Policjanci przypominają, że to właściciel zwierzęcia odpowiada za szkody wyrządzone przez swoich podopiecznych. Biegające luzem zwierzęta stanowią nie tylko zagrożenie dla zdrowia ludzi, a często również przyczyniają się do zdarzeń drogowych. Obowiązkiem właściciela jest sprawowanie właściwej opieki nad pupilem, tj. stosowanie się do obowiązku szczepień, ale też sprawowanie właściwego nadzoru.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj