23.8 C
Rzeszów
piątek, 22 września, 2023

Straciło państwo i pracownicy. Milionowy przekręt na celowniku śledczych

REKLAMA

Jasielskie stowarzyszenie, działające na rzecz osób niepełnosprawnych wyłudziło prawie 1,2 mln zł z PFRON. Tak twierdzą śledczy. Policja zatrzymała szefową i jej kreatywną księgową.

O sprawie informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Przestępstwo miało miejsce w latach 2015 – 2017. Sprawa była analizowana przez wiele miesięcy. Trzeba było przejrzeć kilometry dokumentów. Teraz dla policjantów i prokuratorów nie ma wątpliwości, że doszło do wyłudzenia dotacji na dofinansowanie m. in. kosztów utworzenia i działania zakładu aktywności zawodowej dla osób niepełnosprawnych. Aby zdobyć dotację poświadczono nieprawdę w papierach.

Śledczy zgromadzili już tyle dowodów, że w środę – 9 lutego pofatygowali się do obu pań, aby zakuć je w kajdanki, a potem przywieźć do komendy i prokuratury w Rzeszowie na przesłuchanie.

Szefowa (57 l.) i księgowa (54 l.) usłyszały zarzuty i… wyszły na wolność. Są pod dozorami policji. Prokuratura zabezpieczyła jednak ich nieruchomości na 1,2 mln zł, czyli na kwotę, które straciło państwo.

57-latka ma też dodatkowy zarzut naruszania praw pracowniczych. Jak wynika z informacji policji – nie regulowała składek ZUS za 39 pracowników.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA