17.7 C
Rzeszów
środa, 22 maja, 2024

Straciło państwo i pracownicy. Milionowy przekręt na celowniku śledczych

REKLAMA

Jasielskie stowarzyszenie, działające na rzecz osób niepełnosprawnych wyłudziło prawie 1,2 mln zł z PFRON. Tak twierdzą śledczy. Policja zatrzymała szefową i jej kreatywną księgową.

O sprawie informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Przestępstwo miało miejsce w latach 2015 – 2017. Sprawa była analizowana przez wiele miesięcy. Trzeba było przejrzeć kilometry dokumentów. Teraz dla policjantów i prokuratorów nie ma wątpliwości, że doszło do wyłudzenia dotacji na dofinansowanie m. in. kosztów utworzenia i działania zakładu aktywności zawodowej dla osób niepełnosprawnych. Aby zdobyć dotację poświadczono nieprawdę w papierach.

Śledczy zgromadzili już tyle dowodów, że w środę – 9 lutego pofatygowali się do obu pań, aby zakuć je w kajdanki, a potem przywieźć do komendy i prokuratury w Rzeszowie na przesłuchanie.

Szefowa (57 l.) i księgowa (54 l.) usłyszały zarzuty i… wyszły na wolność. Są pod dozorami policji. Prokuratura zabezpieczyła jednak ich nieruchomości na 1,2 mln zł, czyli na kwotę, które straciło państwo.

57-latka ma też dodatkowy zarzut naruszania praw pracowniczych. Jak wynika z informacji policji – nie regulowała składek ZUS za 39 pracowników.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj