-6 C
Rzeszów
czwartek, 30 listopada, 2023

Jasionka z rekordem. 100 tysięcy pasażerów w miesiąc

REKLAMA

Rekordowe wyniki notuje port lotniczy Rzeszów-Jasionka. Tylko w czerwcu przez lotnisko przewinęło się ponad 100 tysięcy pasażerów.

Dokładnie 104 279 podróżnych skorzystało w czerwcu z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, co stanowi nowy miesięczny rekord. To aż o 22 procent więcej niż w dotychczas rekordowej pierwszej połowie 2019 roku.

– Dzięki bardzo dobrej współpracy z przewoźnikami i touroperatorami zaoferowaliśmy atrakcyjną siatkę połączeń, która – jak się okazuje – trafiła w oczekiwania naszych pasażerów – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Największy udział w rekordowym wyniku mają pasażerowie wakacyjnych lotów czarterowych, m.in. do Turcji, Grecji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii czy Egiptu, których w czerwcu było ponad 35 tysięcy. To efekt konsekwentnego rozwoju współpracy portu w Jasionce z największymi polskimi touroperatorami, a także stopniowego rozszerzania oferty na rynek ukraiński.

Linie niskokosztowe zabrały łącznie na pokład ponad 33 tys. pasażerów, w tym m.in. do popularnych kierunków wakacyjnych, takich jak Zadar (Ryanair) czy Rzym (Wizz Air). Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również oferowane przez LOT połączenie transatlantyckie do amerykańskiego Newarku oraz krajowa trasa do Gdańska. Łącznie narodowy przewoźnik obsłużył w ubiegłym miesiącu na podrzeszowskim lotnisku ponad 22 tys. pasażerów.

W czerwcowej „trójce” najchętniej wybieranych miast znalazły się Warszawa (19,2 tys. pasażerów), Antalya (18,5 tys.) oraz Londyn (15,5 tys.).

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj