12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Nalot na „Giełdę Wschód”

Buty, dresy, koszulki miały logo znanych firm, ale tylko udawały oryginały. Handlarze na „Giełdzie Wschód” w Skołoszowie pod Jarosławiem tego towaru jednak nie sprzedali. Wszystko skonfiskowali mundurowi.

REKLAMA

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z jarosławskiej komendy oraz funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili wspólne działania. Urządzili nalot na popularny bazar.

Zatrzymano 9 obywateli Bułgarii, w wieku od 19 do 36 lat, którzy prowadzili handel podrabianą odzieżą. W sumie skonfiskowano 12 tysięcy sztuk trefnego towaru o wartości ponad 1,6 mln złotych. Głównie odzież i obuwie.

Towar został zabezpieczony do dalszego postępowania. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy prawo własności przemysłowej.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, albo kara ograniczenia wolności do 2 lat.

CZYTAJ TEŻ:  Dzwonił "Bank". Kobieta straciła 55 000 zł
303 219290
Podczas akcji zatrzymano 9 osób | Fot. KPP Jarosław
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu