13.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Jarosław pod ochroną Świętego Michała Archanioła

REKLAMA

Na odnowionym Rynku, w sercu Jarosławia, stanęła figura Świętego Michała Archanioła!

Święty Michał Archanioł – wymieniany przez Biblię – jest jednym z siedmiu najważniejszych aniołów. W Nowym Testamencie pojawia się stojący na czele hufców niebieskich, zwycięsko walczący z szatanem i jego zwolennikami

Modlitwa do św. Michała Archanioła jest mocnym egzorcyzmem. Wiele wspólnot, miasta, parafii ma go za swojego patrona. Teraz miasto Jarosław oddaje się pod opiekę Michała i w sposób szczególny go upamiętnia – wspaniałą rzeźbą, która stanęła na Placu Świętego Michała. Pomnik Odsłonił i poświęcił arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski.

Figurę wykonał Tadeusz Blajerski z zespołem współpracowników. Stanowi ona patynowany odlew z brązu, zaś elementy cokołu: głowica, trzon oraz baza są wykonane z piaskowca typu „Mucharz”, a podstawa cokołu wraz z kulą ziemską, na której posadowiona jest figura – z granitu „Strzegom”.

Ale czym jest pomnik bez modlitwy?

Święty Michale Archaniele. Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

– Modlitwa do św. Michała Archanioła

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj