25 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Jarosław Kaczyński w Rzeszowie udzielił poparcia Ewie Leniart. W tle pieniądze na obwodnicę

Wybory prezydenckie coraz bliżej. W piątek (4/06) poparcia Ewie Leniart udzielił prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński. Przy okazji podpisano list intencyjny o wsparciu rządu dla budowy południowej obwodnicy Rzeszowa.

REKLAMA

Dokument podpisali Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa oraz Bogdan Tarnawski, dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Temu wydarzeniu towarzyszyli Ewa Leniart, Jarosław Kaczyński, a także minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Obwodnica ma kosztować 460 mln zł. Ma łączyć Podkarpacką z al. Sikorskiego. Podpisana deklaracja ma gwarantować rządowe wsparcie w finansowaniu tego projektu, który będzie mógł być szybciej zrealizowany. To także wsparcie dla planowanego nowego odcinka drogi krajowej nr 97 – od granicy administracyjnej Rzeszowa do drogi krajowej nr 94. Dzięki tej inwestycji możliwe będzie stworzenie nowego systemu komunikacyjnego i transportowego wokół Rzeszowa oraz wyprowadzenie z niego ruchu tranzytowego w kierunku północno-wschodnim.

Nowe połączenie pozwoliłoby kierowcom ominąć zakorkowane rondo Pobitno, a także lokalne ulice intensywnie rozbudowujących się osiedli Wilkowyja i Pobitno, takie jak np. ulica Bałtycka. Analizom poddanych zostanie pięć wstępnych wariantów przebiegu planowanej budowy DK97. Poszczególne rozwiązania będą analizowane pod kątem środowiskowym, technicznym, ekonomicznym oraz społecznym.

– Wszyscy ci, którzy tkwią w korkach w północno–wschodniej części Rzeszowa, wiedzą, co to znaczy potrzeba budowy tego łącznika – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– Jeśli droga powstanie, a powstanie z całą pewnością – jest budowana i to w obydwu kierunkach – i od Lublina i tutaj ku Barwinkowi – Via Carpatia, to będziemy mieli z całą pewności ułatwiony rozwój gospodarczy Rzeszowa – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Szef PiS w Filharmonii spotkał się także z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości. Zaapelował to mobilizacji elektoratu i głosowania na Ewę Leniart. – To osoba konkretna, która sprawdziła się jako wojewoda – zachwalał kandydatkę wicepremier Kaczyński.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
25 ° C
25 °
25 °
65 %
2.1kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
32 °
wt.
31 °
śr.
30 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu