18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Jakub przeżył katastrofę szybowca i walczy o zdrowie. Potrzebna pomoc

REKLAMA

Jeszcze niedawno tryskał zdrowiem, energią, a na jego twarzy gościł uśmiech. Jedna chwila zmieniła wszystko. 18-letni Jakub z Rzeszowa przeżył katastrofę szybowca. Został ciężko ranny i od kilku miesięcy jest nieruchomo przykuty do łóżka. Ale rodzina ma nadzieję, że odzyska zdrowie. Pomóc może tylko intensywna i fachowa rehabilitacja. Potrzeba na to fortunę. Znajomi uchronili zbiórkę.

Jakub chodził do technikum mechanicznego, a swoją przyszłość wiązał z lotnictwem. Samoloty to była jego największa pasja. Należał do aeroklubu. Nie mógł doczekać się wakacji. Właśnie wtedy pojechał na lotnisko w Laszkach koło Jarosławia, aby szkolić się w pilotowaniu szybowca.

Był wieczór, 9 lipca. Jakub zasiadł za sterami szybowca i ledwo wystartował i doszło do katastrofy. Samolot wpadł w korkociąg i wielką siłą roztrzaskał się o ziemie. Z kabiny nic nie zostało. Młodzieniec został ciężko ranny.

Przez wiele dni był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej i podłączony do respiratora. Odniósł bardzo poważne obrażenia: miał złamany kręgosłup, połamane nogi, doznał urazu głowy i oraz obrażenia wielonarządowe.

– Obecnie jest w stanie ograniczonej świadomości, nie może się poruszać i nie nawiązuje kontaktu – stwierdza rodzina. Jak tłumaczy w dramatycznej walce o życie i zdrowie Jakuba ratunkiem dla niego jest umieszczenie w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym. To może być dla niego szansa pozwalająca mu odzyskać świadomość i umożliwić dalsze, samodzielne życie.

Koszty rehabilitacji w klinice, w pierwszym roku to ponad pół miliona złotych! Rodzina zwróciła się o pomoc do ludzi dobrej woli. W internecie uruchomiono zbiórkę. Jest dostępna TUTAJ. Liczy się każdy datek.

– Mamy nadzieję, że Jakub będzie mógł stanąć na nogi i cieszyć się życiem podobnie jak jego rówieśnicy. Walczymy o niego każdego dnia i bardzo za nim tęsknimy… – pisze na stronie zbiórki rodzina.

Zobacz też:

Szybowiec rozbił się pod Jarosławiem. Ciężko ranny 18-letni pilot

Awaryjne lądowanie przed domem

Awaryjne lądowanie awionetki na ściernisku w Wysokiej Głogowskiej

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj