28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Oni garną się do służby. Oto 7 plusów pracy w policji

REKLAMA

Policja wzmocnia swoje siły! 78 świeżo upieczonych policjantów złożyło w Rzeszowie uroczyste ślubowanie. Przysięgają strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. To nie tylko wzruszający moment dla młodych funkcjonariuszy, ale też dla ich rodzin, które mogły być z nimi na tak doniosłym wydarzeniu.

Nowi policjanci, 61 mężczyzn i 17 kobiet, to najlepsi spośród kandydatów, którzy przeszli wieloetapowy proces rekrutacji. Dla wielu z nich noszenie policyjnego munduru to spełnienie marzeń i sfinalizowanie wielomiesięcznych starań.

Po otrzymaniu legitymacji służbowych i życzeniach od Wojewody Podkarpackiego, policjanci udadzą się do szkół policji, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego.

Po ukończeniu szkolenia, większość z nich trafi do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, aby tam rozpocząć służbę. Pozostali zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz komend miejskich i powiatowych garnizonu podkarpackiego.

Mamy nadzieję, że ci młodzi policjanci będą nas chronić i służyć nam bezpieczeństwem przez wiele lat!

A co daje służba? Czy warto założyć granatowy mundur i strzec prawa?

Oto 7 plusów pracy w policji
  • 1. Stabilne zatrudnienie – praca w policji zapewnia stabilną pracę na pełen etat z odpowiednim wynagrodzeniem.
  • 2. Możliwość rozwoju zawodowego – w policji istnieją możliwości awansu na wyższe stanowiska, co umożliwia rozwój kariery zawodowej.
  • 3. Zróżnicowane stanowiska – w policji można wykonywać różnorodne stanowiska, od pracy na ulicy jako policjant patrolowy, poprzez pracę w sekcjach dochodzeniowych, po pracę w jednostkach specjalnych, takich jak np. antyterrorystyczna jednostka GROM.
  • 4. Możliwość pomocy innym – praca w policji daje możliwość pomagania innym ludziom i ochrony bezpieczeństwa społeczeństwa.
  • 5. Możliwość korzystania z różnych form szkoleń – policjanci regularnie uczestniczą w szkoleniach, które pozwalają na podnoszenie kwalifikacji i rozwijanie umiejętności zawodowych.
  • 6. Pakiet dodatkowych świadczeń – pracownicy policji mają m.in. dostęp do prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia grupowego oraz dofinansowania do wypoczynku.
  • 7. Praca w zespole – praca w policji to również możliwość współpracy z innymi policjantami i pracą w zespole, co pozwala na nawiązywanie nowych znajomości i budowanie relacji z innymi ludźmi.
Zarobki w policji w 2023 r.

Ile zarabia nowy policjant? Od 1 marca 2023 roku zarobki dla młodych policjantów są jeszcze bardziej atrakcyjne. Obecnie płace świeżo upieczonych policjantów, po zakończeniu podstawowego 6,5 miesięcznego kursu wynoszą około:

  • 4 500 zł na rękę dla osób do 26 roku życia
  • 4 100 zł na rękę dla osób powyżej 26 lat.

Pensje rosną wraz ze stażem i obowiązkami. Można też liczyć na dodatki służbowe, plus dodatki za wysługę lat.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj