15 C
Rzeszów
sobota, 24 lutego, 2024

Oni garną się do służby. Oto 7 plusów pracy w policji

REKLAMA

Policja wzmocnia swoje siły! 78 świeżo upieczonych policjantów złożyło w Rzeszowie uroczyste ślubowanie. Przysięgają strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. To nie tylko wzruszający moment dla młodych funkcjonariuszy, ale też dla ich rodzin, które mogły być z nimi na tak doniosłym wydarzeniu.

Nowi policjanci, 61 mężczyzn i 17 kobiet, to najlepsi spośród kandydatów, którzy przeszli wieloetapowy proces rekrutacji. Dla wielu z nich noszenie policyjnego munduru to spełnienie marzeń i sfinalizowanie wielomiesięcznych starań.

Po otrzymaniu legitymacji służbowych i życzeniach od Wojewody Podkarpackiego, policjanci udadzą się do szkół policji, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego.

Po ukończeniu szkolenia, większość z nich trafi do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, aby tam rozpocząć służbę. Pozostali zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz komend miejskich i powiatowych garnizonu podkarpackiego.

Mamy nadzieję, że ci młodzi policjanci będą nas chronić i służyć nam bezpieczeństwem przez wiele lat!

A co daje służba? Czy warto założyć granatowy mundur i strzec prawa?

Oto 7 plusów pracy w policji
  • 1. Stabilne zatrudnienie – praca w policji zapewnia stabilną pracę na pełen etat z odpowiednim wynagrodzeniem.
  • 2. Możliwość rozwoju zawodowego – w policji istnieją możliwości awansu na wyższe stanowiska, co umożliwia rozwój kariery zawodowej.
  • 3. Zróżnicowane stanowiska – w policji można wykonywać różnorodne stanowiska, od pracy na ulicy jako policjant patrolowy, poprzez pracę w sekcjach dochodzeniowych, po pracę w jednostkach specjalnych, takich jak np. antyterrorystyczna jednostka GROM.
  • 4. Możliwość pomocy innym – praca w policji daje możliwość pomagania innym ludziom i ochrony bezpieczeństwa społeczeństwa.
  • 5. Możliwość korzystania z różnych form szkoleń – policjanci regularnie uczestniczą w szkoleniach, które pozwalają na podnoszenie kwalifikacji i rozwijanie umiejętności zawodowych.
  • 6. Pakiet dodatkowych świadczeń – pracownicy policji mają m.in. dostęp do prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia grupowego oraz dofinansowania do wypoczynku.
  • 7. Praca w zespole – praca w policji to również możliwość współpracy z innymi policjantami i pracą w zespole, co pozwala na nawiązywanie nowych znajomości i budowanie relacji z innymi ludźmi.
Zarobki w policji w 2023 r.

Ile zarabia nowy policjant? Od 1 marca 2023 roku zarobki dla młodych policjantów są jeszcze bardziej atrakcyjne. Obecnie płace świeżo upieczonych policjantów, po zakończeniu podstawowego 6,5 miesięcznego kursu wynoszą około:

  • 4 500 zł na rękę dla osób do 26 roku życia
  • 4 100 zł na rękę dla osób powyżej 26 lat.

Pensje rosną wraz ze stażem i obowiązkami. Można też liczyć na dodatki służbowe, plus dodatki za wysługę lat.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj