22.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

„Ja po samochód”. Drogowy pirat (19 l.) zgłasza się na policję i wyznaje całą prawdę

REKLAMA

19-latek wjechał samochodem do rowu, jednak w obawie przed konsekwencjami swojego zachowania, oddalił się z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później zgłosił się na komendę, bo chciał odebrać odholowany pojazd. Okazało się, że młody mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W niedzielę około godz. 6.15, policjanci z Krosna otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji przy ul. Łukasiewicza w Zręcinie. Na miejscu zauważyli znajdującego się w przydrożnym rowie peugeota. We wnętrzu pojazdu nie było żadnych osób, gdyż kierujący wraz z pasażerem, oddalili się przed przybyciem służb.

Pomimo sprawdzenia pobliskiego rejonu oraz sąsiadujących miejscowości, nie napotkano uczestników zdarzenia drogowego.

Ustalenie osoby, która w chwili zdarzenia siedziała za kierownicą peugeota było tylko kwestią czasu. 6 godzin później, do budynku krośnieńskiej komendy zgłosił się 19-latek, który twierdził, że z niewiadomych mu przyczyn jego samochód został odholowany. Mężczyzna zaprzeczał, by uczestniczył w jakiejkolwiek kolizji, kilkukrotnie zmieniając wersję przedstawianych przez siebie wydarzeń.

Wygląd mężczyzny odpowiadał jednak rysopisowi kierującego, który ustalili pracujący na miejscu porannego zdarzenia policjanci. Niedługo później, 19-latek przyznał się, że to właśnie on w chwili kolizji siedział za kierownicą peugeota, którym podróżował w towarzystwie swojego kolegi. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak chcąc uniknąć konsekwencji swojego zachowania, razem z pasażerem oddalili się z miejsca kolizji.

Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkohol w organizmie 19-latka. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj