6.8 C
Rzeszów
czwartek, 22 lutego, 2024

Staruje Triathlon. Uwaga na zamknięte ulice i objazdy autobusów

REKLAMA

Weekend w Rzeszowie należy do sportowców. W sobotę 4 czerwca startuje IV Triathlon Rzeszów. Zawody składają się z trzech dyscyplin sportowych – pływania, jazdy rowerem i biegu. Odcinek rowerowy wyznaczono ulicami miasta, które częściowo lub całkowicie są zamknięte dla ruchu. MPK przygotowało objazdy dla autobusów.

W sobotę odbędzie się impreza pod nazwą „Puchar Europy w Triathlonie – Rzeszów 2022”. Trasa wyścigu kolarskiego przebiegać będzie:

  • Start kąpielisko „Żwirownia” w kierunku południowym do ul. Kwiatkowskiego (wjazd na ul. Kwiatkowskiego w kierunku ul. Jana Pawła II – nawrót na wysokości ul. Piaskowej,
  • powrót ul. Kwiatkowskiego, skręt w ul. Strażacką – nawrót przed ul. Graniczną,
  • powrót ul. Strażacką, skręt w prawo w ul. Kwiatkowskiego – nawrót w rejonie ul. Zakładowej
  • powrót ul. Kwiatkowskiego, skręt w ul. Grabskiego, po 50 m nawrót, a następnie skręt w prawo w kierunku kąpieliska „Żwirownia”.

Impreza zaplanowana jest w godz. od 11.00 do 20.00 – ulice na których odbywać się będą przejazdy, będą zamknięte dla ruchu. Ruch lokalny na trasie wyścigu będzie możliwy podczas przerw technicznych, które zaplanowane są w godz.: 12.30-13.00, 15.00-16.00, 17.30-18.00.

W niedzielę odbędzie się druga cześć imprezy, podczas której odbędą się dwa wyścigi kolarskie. Supersprint Pucharu Polski i wyścig kolarski w Mistrzostw Polski w Triathlonie. Wyścig kolarski Supersprint Pucharu Polski przeprowadzony zostanie w godz. od 11.00 do 12.00. Jego trasa przebiegać będzie:

  • Start kąpielisko „Żwirownia” w kierunku południowym do ul. Kwiatkowskiego (wjazd na ul. Kwiatkowskiego na wysokości ul. Koło),
  • ul. Kwiatkowskiego w kierunku ul. Jana Pawła II –nawrót na ul. Budziwojskiej – powrót tą samą trasą,

Wyścig kolarski Mistrzostw Polski w Triathlonie przeprowadzony zostanie w godz. od 12.00 do 15.30, jego trasa przebiegać będzie:

  • Start kąpielisko „Żwirownia” w kierunku południowym do ul. Kwiatkowskiego (wjazd na ul. Kwiatkowskiego na wysokości ul. Koło),
  • ul. Kwiatkowskiego w kierunku ul. Jana Pawła II do ul. Budziwojskiej
  • skręt w prawo w ul. Budziwojska do ul. Podleśnej,
  • skręt w lewo w ul. Podleśną do granicy administracyjnej Rzeszowa, nawrót, a następnie powrót tą sama trasą.

Ulice na których odbywać się będą wyścigi rowerowe, będą zamknięte dla ruchu. Nad bezpieczeństwem uczestników zawodów czuwać będą policjanci ruchu drogowego.

Jak pojadą autobusy MPK?

Trasa przebiegu linii nr 12 zostanie skrócona do przystanku Powst. Warszawy Dom Studenta 08. Odjazdy w kierunku powrotnym będą realizowane od przystanku Powst. Warszawy / Podwisłocze 07.

Autobusy linii nr 31 zostaną skierowane objazdem przez ulicę Sikorskiego.

W dniu 5 czerwca br. godz. ok. 10:45-15:40 dla autobusów komunikacji miejskiej nastąpi zamknięcie ulic Kwiatkowskiego (od skrzyż. z ul. Koło do ulicy Jana Pawła II), Jana Pawła II (na całej długości), Budziwojskiej (od skrzyż. z ul. Jana Pawła II do skrzyż. z ul. Podleśną), Podleśnej (na całej długości).

Trasa przebiegu linii nr 12 zostanie skrócona do przystanku Powst. Warszawy Dom Studenta 08. Odjazdy w kierunku powrotnym będą realizowane od przystanku Powst. Warszawy / Podwisłocze 07, natomiast przebieg linii nr 37 zostanie skrócony do przystanku Sikorskiego MPGK 20, skąd rozpoczynane będą kursy powrotne.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj