18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

„Inna jakość życia”. Radomyśl Wielki ma obwodnicę

REKLAMA

Kierowcy się cieszą. Z Mielca można szybciej dostać się do autostrady A4, a także na drogę do Tarnowa. Właśnie otwarto kolejną lokalną obwodnicę. Zyskał ją Radomyśl Wielki.

Nowa droga omija miasteczko 3-kilometrowym łukiem. Z ulgą odetchnęli mieszkańcy. Zrobiło się ciszej i czyściej. W powietrzu nie czuć już tak bardzo spalin, nie trzęsą się też szklanki w kredensach od wstrząsów wywoływanych przez tiry.

Jest jeszcze więcej plusów.

– Obwodnica otwiera też nowe tereny inwestycyjne pod budownictwo mieszkaniowe. To nie koniec. Rozstrzygnęliśmy właśnie przetarg na ostatni etap obwodnicy Mielca. Budowa wkrótce się rozpocznie. Wtedy zobaczymy jak szybko i sprawnie można dojechać z Mielca do autostrady – mówił podczas otwarcia marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl.

– Na tę drogę czekaliśmy ponad 20 lat – dodawał uradowany Stanisław Lonczak, starosta mielecki i mieszkaniec Radomyśla.

Obwodnica kosztowała 14 mln złotych. Budowa poszła szybko i sprawnie. Od przysłowiowego wbicia łopaty do otwarcia minął niespełna rok.

– Droga odciąży historyczny, zabytkowy rynek, bo warunki do mieszkania w tej części miasta były tragiczne. To będzie inna jakość życia. Na pewno część osób, która przejeżdżała i zatrzymywała się w Radomyślu teraz będzie miasto omijać, ale bilans zysków i strat jest zdecydowanie na plus – cieszył się Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj