16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

23 osoby, w tym dzieci stłoczone w małej chłodni. Wycieńczeni, wychłodzeni, omal się nie udusili!

REKLAMA

Szokującego odkrycia dokonali Strażnicy Graniczni pod Krosnem. W małej furgonetce typu chłodnia przemytnicy stłoczyli 23 osoby – imigrantów z Syrii i Turcji, wśród nich także dzieci. Pasażerowie byli wycieńczeni i przemarznięci, mieli mało powietrza. Niewiele brakowało, a doszłoby do wielkiej tragedii.

Nowa fala imigrantów z Syrii i Turcji dociera do Europy. Straż Graniczna w Lipowicy (pow. krośnieński) zatrzymała dostawcze iveco, które przekroczyło granicę ze Słowacją. W zabudowanej części typu chłodnia były stoczone 23 osoby, w tym 5 kobiet i 9 dzieci (w wieku 2-17 l.). Większość pasażerów pochodzi z Syrii, wśród nich znalazł się także obywatele Turcji. Auto było na polskich numerach, ale kierował nim 31-letni Ukrainiec.

Cudzoziemcy podróżowali w fatalnych warunkach, w ścisku, z niewielkim dostępem powietrza. Mogło to się skończyć tragedią! Ludzie byli przemarźnięci, wycieńczeniu. Strażnicy zorganizowali szybką zrzutkę, aby dzieciom kupić trochę ciepłych rzeczy, słodycze i zabawki.

Imigranci zeznali, że przemytnicy obiecali im transport do Niemiec. Tam chcieli dołączyć do swoich rodzin. Za ten etap podróży Syryjczycy zapłacili po 700 euro, a obywatele Turcji – po 5 tys. euro każdy.

Sąd umieścił imigrantów w ośrodku strzeżonym, gdzie zapadną dalsze decyzje o ich lodzie.

Ukraiński kurier za przemyt ludzi trafił do aresztu. W Polsce nie miał zalegalizowanego pobytu. Mężczyźnie grozi mu do 8 lat więzienia.

Imigranci w chłodni pod Krosnem
Imigranci w chłodni zatrzymani pod Krosnem | Fot. BOSG

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj