24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Imigranci z Somalii na zielonej granicy

REKLAMA

Grupa nielegalnych imigrantów z Somalii przedarła się do Polski przez zieloną granicę w Bieszczadach. W okolicach wsi Bereżki funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dziewięciu mężczyzn. Wśród nich byli też dwaj przewodnicy z Ukrainy.

Dwóch przewodników (29 i 23 l.) przeprowadziło imigrantów przez granicę. Wkrótce wszyscy wpadli.

Zatrzymani Somalijczycy (w wieku 16-23 l.) pokonali pół świata. Z Turcji dostali się na Ukrainę, a teraz próbowali sforsować granicę Unii Europejskiej. Zamierzali dostać się na Zachód i tam się osiedlić.

Wszyscy cudzoziemcy otrzymali zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy we współdziałaniu z innymi osobami. Dodatkowo, dwaj Ukraińcy usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnej migracji i dobrowolnie poddali się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.W ramach umowy o readmisji wszyscy zatrzymani zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj