16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Igranie z życiem! Morsy wspinały się na Tarnicę

REKLAMA

Mroźny, porywisty wiatr. Pyłki wirującego śniegu ograniczają widoczność, a oni maszerują do połowy na golasa! Dwóch mężczyzn spróbowało górskiego morsowania. Bez koszulek i ciepłego ubrania postanowili zdobyć Tarnicę w Bieszczadach. Na szczycie byli już tak zmarznięci, że nie mogli sami włożyć na siebie kurtek. – To igranie z życiem! – mówią wprost ratownicy Bieszczadzkiej grupy GOPR.

Ludzi ogarnęło szaleństwo i wspinają się w zimie po górach zupełnie bez ubrania. Niedawno taka przygoda omal nie skończyła się tragicznie dla turystki, którą ratownicy musieli w stanie hipotermii ściągać z Babiej Góry. W piątek dwóch śmiałków ryzykowało życie w Bieszczadach.

To zdarzenie szczegółowo opisują na swojej stronie Facebook ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Według ich relacji, dwóch mężczyzn – z nagimi torsami – rozpoczęło wędrówkę z Ustrzyk Górnych na Tarnicę. Dołączyli do grupy żołnierzy z 18. Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska Białej, którzy odbywali górskie manewry. Właśnie, gdyby nie wojskowi – ta historia mogłaby się skończyć tragicznie. Turyści zignorowali warunki pogodowe. A wiał silny, mroźny wiatr, którego prędkość dochodziła nawet do 80 km/h. Morsy dotarły na szczyt.

– Na szczycie Tarnicy nie byli już w stanie samodzielnie założyć puchówek, które mieli w plecaku. Pomogli im żołnierze, którzy równocześnie zmienili swoje plany i sprowadzili obu panów do Wołosatego. Tym razem obyło się bez naszego udziału – relacjonują ratownicy.

– Oczywiście – każdy z nas ma prawo korzystać w swój własny sposób z jego wolnego czasu ale bardzo prosimy przy tym o dużą dawkę rozsądku … – apelują GOPR-wocy. Jak zaznaczają, w tym wypadku granica między bezpieczeństwem a poważnymi problemami jest bardzo cienka. – W tym wszystkim chodzi o bezpieczeństwo nie tylko wasze – morsów – ale też i przygodnych turystów oraz ratowników! – zaznaczają.

Jeszcze nie tak dawno wszędzie było głośno o turystach, którzy wybrali się na Babią Górę praktycznie nie posiadając…

Opublikowany przez GOPR Bieszczady Piątek, 29 stycznia 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj