20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Hybrydowy powrót do szkół. Trzeba się nagłowić, aby się dostosować

REKLAMA

Od 26 kwietnia, przynajmniej na Podkarpaciu, złagodzone zostały niektóre restrykcje sanitarne. Znów mogą działać salony urody i fryzjerzy. Do szkół wrócili natomiast uczniowie z najmłodszych klas 1-3. Wprowadzono jednak zastrzeżenie – cykl nauki w systemie hybrydowym. Co to oznacza? W każdej szkole co innego. Wielu trudno się w tym połapać.

Pierwszy dzwonek i pierwsze od 5 tygodni zajęcia już nie przed komputerem w domu, ale normalnie w ławce i przed tablicą w klasie. – Nie mogłam się doczekać. Nareszcie mogłam spotkać się z koleżankami i kolegami. Zobaczyć na żywo naszą panią! – cieszy się 9-letnia Patrycja.

Choć najmłodsi uczniowie wrócili do normalnych zajęć, są jednak ograniczenia. Szkoły mają obowiązek organizacji zajęć hybrydowych.

Szkoły różnie pochodzą do nowych reguł. Na przykład w Rzeszowie przy ul. Miodowej klasa dzielona jest na pół i dzieci chodzą co drugi dzień. Grupie, której zajęcia wypadają w domu nie mają lekcji online. Aby się nie nudziły, dostają zadania do samodzielnego odrobienia.

W podstawówce nr 30. przy Rejtana jest inny system. Zgodnie z wytycznymi do szkoły będzie przychodziła połowa „uprawnionych” dzieci. Podział zorganizowano tak – połowa klas będzie uczyć się przez tydzień w domu, a połowa na miejscu w szkole. Po tygodniu się zamienią.

Podobnie jest w w SP nr 25 w Rzeszowie, gdzie też podzielono klasy. Sześć klas będzie przez tydzień w szkole. Potem zamienią z tymi klasami, którym „wypadło” nauczanie zdalne.

teacher 3765909 1280
Lekcje w szkole mogą odbywać się w systemie hybrydowym | Fot. Pixababy

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj