12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Rodzina straciła dom, bo śnieg załamał dach. Jest apel o pomoc

Niespokojna noc w Humniskach w powiecie brzozowskim. Pod naporem mokrego, ciężkiego śniegu zawalił się dach domu. Trzyosobowa rodzina musiała uciekać. Schronienie znalazła u sąsiadów.

REKLAMA

– Była trzecia w nocy. Zbudził mnie potężny huk. Zerwałem się na równe nogi. Początkowo myślałem, że drzewo się zwaliło. Nagle dostrzegłem, że nie mamy dachu – opowiada pan Henryk.

W domu mieszkał z żoną i 19-letnią córkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na ratunek pospieszyli strażacy, którzy nakryli dach plandeką.

Trzyosobowa rodzina resztę nocy musiała spędzić u sąsiadów. Potem wynosiła sprzęty z mieszkania. Meble, lodówkę. W budynku nie dość, że nie ma dachu to jeszcze do tego jest powódź. Zalegający śnieg zaczął się bowiem topić.

CZYTAJ TEŻ:  Nowości na lotnisku! Większy parking, odświeżony bar i większa perfumeria Aelia Beauty

Gmina zaoferowała zastępcze mieszkanie w Brzozowie.

– Przeprowadzimy się, ale chcemy tu wrócić, to nasze miejsce, nie wyobrażam sobie innego – mówi ze łzami w oczach właściciel. Jest załamany, bo sam przeszedł trzy zawały i jest na rencie. Ciężko będzie mu samemu odbudować dom. Ale może uda się to szybko zrobić z pomocą ludzi. Znajomi i mieszkańcy już zorganizowali zbiórkę. Datki można wrzucać do puszki przy kasie w sklepie „Piotruś”. Jest też apel o przekazanie materiałów budowlanych.

Strażacy w regionie wyjeżdżali jeszcze do podobnych zdarzeń dwa razy. W pozostałych przypadkach uszkodzone zostały budynki gospodarcze.

Metr sześcienny śniegu może ważyć nawet 900 kg – ostrzega Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

CZYTAJ TEŻ:  Ten dzielnicowy jest postrachem przestępców

Strażacy, ale też inspektorzy budowlani apelują, aby usuwać śnieg nadmiernie obciążający konstrukcje.

Dnia 18.02.2021r. o godzinie 03:08 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Brzozowie do miejscowość Humniska. Pod…

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Bliznem Środa, 17 lutego 2021

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu