13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Apel dzieci i młodzieży do sąsiadów: „Nie palcie w piecach śmieci!”

REKLAMA

Ekologiczny happening na rzeszowski Rynku. Dzieci i młodzież zaapelowali o czyste środowisko i walkę ze smogiem. Ich prośba dotyczyła niepalenia śmieci w domowych piecach.

– Rzeszów walczy ze smogiem. Wymieniamy stare piece, tworzymy murale antysmogowe, sadzimy też nowe drzewa – mówił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który poparł i przyłączył się do akcji młodych aktywistów.

Happening na Rynku zorganizowany był w ramach umowy zawartej pomiędzy miastem a Stowarzyszeniem „EKOSKOP”. Na realizację tego zadania gmina przekazała stowarzyszeniu dotację w wysokości 10 000 zł.

Te pieniądze mają być spożytkowane na konkretne działania, a mają to być – jak czytamy w informacji przysłanej przez Ratusz:

– warsztaty edukacyjno-dyskusyjne dla mieszkańców i aktywistów lokalnych organizacji pozarządowych i aktywnych grup obywateli z udziałem zaproszonych przedstawicieli władz Rzeszowa „Miasto, a smog – co możemy zrobić”.

– Opracowanie i wydrukowanie oraz dystrybucja 220 sztuk listu obywatelskiego „Drogi sąsiedzie” zawierającego apel o nie palenie śmieci w domowych instalacjach C.O. – list będzie przekazywany właścicielom domów jednorodzinnych z piecami węglowymi przez harcerzy i wolontariuszy organizacji pozarządowych i młodzieżowych.

– Warsztat edukacyjno-dyskusyjny dla nauczycieli.

– Opracowanie, nagranie i przekazanie do szkół (do odtwarzania na godzinach wychowawczych lub na zajęciach pozalekcyjnych albo w ramach zajęć własnych ucznia) filmiku „Domowe rady na smog”. Film zawierał będzie informacje o smogu i opinie jak przeciwdziałać zanieczyszczeniu smogiem.

– Organizacja stoiska edukacyjno-informacyjnego o smogu.

– Zasadzenia wspólnie z Prezydentem Rzeszowa symbolicznego Drzewa Antysmogowego (na skwerze im. Kotowicza).

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj