1.4 C
Rzeszów
wtorek, 6 grudnia, 2022

Najnowsze

Apel dzieci i młodzieży do sąsiadów: „Nie palcie w piecach śmieci!”

Ekologiczny happening na rzeszowski Rynku. Dzieci i młodzież zaapelowali o czyste środowisko i walkę ze smogiem. Ich prośba dotyczyła niepalenia śmieci w domowych piecach.

REKLAMA

– Rzeszów walczy ze smogiem. Wymieniamy stare piece, tworzymy murale antysmogowe, sadzimy też nowe drzewa – mówił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który poparł i przyłączył się do akcji młodych aktywistów.

Happening na Rynku zorganizowany był w ramach umowy zawartej pomiędzy miastem a Stowarzyszeniem „EKOSKOP”. Na realizację tego zadania gmina przekazała stowarzyszeniu dotację w wysokości 10 000 zł.

Te pieniądze mają być spożytkowane na konkretne działania, a mają to być – jak czytamy w informacji przysłanej przez Ratusz:

– warsztaty edukacyjno-dyskusyjne dla mieszkańców i aktywistów lokalnych organizacji pozarządowych i aktywnych grup obywateli z udziałem zaproszonych przedstawicieli władz Rzeszowa „Miasto, a smog – co możemy zrobić”.

CZYTAJ TEŻ:  Cztery osoby ranne po dachowaniu forda w Iwoniczu

– Opracowanie i wydrukowanie oraz dystrybucja 220 sztuk listu obywatelskiego „Drogi sąsiedzie” zawierającego apel o nie palenie śmieci w domowych instalacjach C.O. – list będzie przekazywany właścicielom domów jednorodzinnych z piecami węglowymi przez harcerzy i wolontariuszy organizacji pozarządowych i młodzieżowych.

– Warsztat edukacyjno-dyskusyjny dla nauczycieli.

– Opracowanie, nagranie i przekazanie do szkół (do odtwarzania na godzinach wychowawczych lub na zajęciach pozalekcyjnych albo w ramach zajęć własnych ucznia) filmiku „Domowe rady na smog”. Film zawierał będzie informacje o smogu i opinie jak przeciwdziałać zanieczyszczeniu smogiem.

– Organizacja stoiska edukacyjno-informacyjnego o smogu.

– Zasadzenia wspólnie z Prezydentem Rzeszowa symbolicznego Drzewa Antysmogowego (na skwerze im. Kotowicza).

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
1.4 ° C
1.6 °
0.4 °
92 %
4.1kmh
100 %
wt.
7 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu