20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Zjedzie 1000 młodych lekkoatletów. Startują wielkie zawody

REKLAMA

Szykują się wielkie sportowe emocje. W dniach 11-13 lutego Rzeszów będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów z całego kraju. Odbędą się Mistrzostwa Polski. Organizacja tak ważnej i wielkiej imprezy jest możliwe dzięki nowej hali sportowej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W Rzeszowie odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. Przyjedzie aż tysiąc zawodników. Areną ich zmagań będzie nowa hala sportowa przy ul. Zielonej 8C.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podkreśla, że zawody takiej rangi to dla miasta prawdziwe sportowe święto. – Jako miasto wkraczamy z nowym obiektem i podejmujemy wielkie wyzwanie, zapraszając jednocześnie mieszkańców do wspólnego kibicowania i śledzenia wyników – mówi Konrad Fijołek.  

Zbigniew Polakowski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki podkreśla, że hala w Rzeszowie to dopiero trzeci obiekt w Polsce, który pozwala na rozgrywanie imprez takiej rangi.

– Mamy tu odpowiednie parametry torów, dzięki temu obok Torunia i Spały, Rzeszów będzie teraz jednym z najważniejszych miast na mapie lekkoatletycznej Polski – podkreśla Zbigniew Polakowski. 

W zawodach w Rzeszowie weźmie udział krajowa śmietanka młodych lekkoatletów. To m.in. Kornelia Lesiewicz, członkini sztafety 4×400 m na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Będą zawodnicy, którzy już teraz biją rekordy Polski, jak Kacper Lewalski, Martyna Seń, czy Magdalena Niemczyk, która w sobotę w biegu na 200 metrów otarła się o rekord Polski juniorek.

– Mamy wielu zawodników lokalnych, którzy powalczą o medale. Myślę chociażby o chodziarzach, którzy zazwyczaj z zawodów takiej rangi przywożą 3-5 medali. Jest Agata Puzio startująca na dystansie 400 metrów, która w lecie zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych we Włocławku. Liczę także na świetny występ Alicji Wysockiej w skoku wzwyż. Myślę, że około 10 medali jako Podkarpacie będziemy w stanie wywalczyć – mówi Michał Titinger, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Ze względu na trudną sytuacje epidemiczną na razie nie wiadomo, czy i ilu widzów będzie mogło śledzić zmagania sportowców z widowni. Organizatorzy nie wykluczają, że hala zostanie zamknięta dla widzów. Niezależnie od decyzji, transmisję na żywo będzie można oglądać w internecie. Zaplanowano profesjonalną relację przy użyciu siedmiu kamer. 

– Udostępnimy ją między innymi na profilach facebookowych miasta – zapowiada prezydent Konrad Fijołek. 

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj