4.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Grzegorz Braun wysłuchał obaw mieszkańców osiedla Grota Roweckiego. Chodzi o drogę i nowy blok

REKLAMA

W minioną środę, 12 maja Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Rzeszowa spotkał się z mieszkańcami osiedla Grota Roweckiego, którym nie podoba się nowa inwestycja w sąsiedztwie ich bloków i hali Podpromie. A chodzi przede wszystkim o drogę dojazdową do hali, która według mieszkańców została przejęta przez dewelopera.

Przy zbiegu ulic Lenartowicza i Hetmańskiej deweloper planuje zabudować trzy działki dwoma blokami połączonymi tzw. przewiązką, zostawiając pod nią przejazd. – Mieszkańcy – nauczeni doświadczeniem – nie wierzą deweloperowi, a budowę kolejnych bloków w tym miejscu oceniają bardzo krytycznie. Ruch, jaki tu powstanie po zasiedleniu nowych mieszkań będzie udręką dla nowo osiedlonych, jak i dla dotąd tu mieszkających. Należy wspomnieć też o zagrożeniu życia i zdrowia kibiców w hali na Podpromiu, gdzie imprezy masowe będą obarczone trudnościami w sytuacjach alarmowych, związanych z ewakuacją publiczności hali – podziela obawy mieszkańców Grzegorz Braun.

Jak zaznacza, że dodatkowym problemem będzie jeszcze większy brak miejsc parkingowych. – Nie pozostawiamy mieszkańców samych i już działamy w ich sprawie! – zapewnia kandydat na prezydenta.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj