4.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Grzegorz Braun: Trzeba ożywić turystykę. Nie możemy być czarną dziurą

REKLAMA

Rzeszów ma być centrum ruchu turystycznego, rekreacji sportu i rozrywki – postuluje Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta miasta.

Według Grzegorza Brauna stolica Podkarpacia w zakresie kultury, czy turystyki powinna oferować więcej, niż to jest obecnie.

– Chodzi nie tylko o imprezy artystyczne. Ale także konferencje, które mogą być wydarzeniami o charakterze politycznym, naukowym. Potrzeba też rozwijać turystykę weekendową, grupową, czy indywidualną. Miasto ma wszelkie warunki, do tego, aby przejąć część ruchu, który przyciąga jak magnes nieodległy Kraków – mówi Grzegorz Braun.

Według kandydata miasto musi zawalczyć o to, by nie był czarną dziurą gdzieś między Krakowem a Bieszczadami.

– Rzeszów to miasto historyczne, które o swojej historii dość mało wspomina i nie wykorzystuje tego atutu – zauważa Grzegorz Braun. Kandydat dostrzega szanse w poszerzeniu relacji z Polonią i Polakami za granicą, dla której nasze miasto mogłoby się stać centrum informacyjno-kontaktowym.

– Mamy do tego zadatek w postaci Centrum Polonijnego Uniwersytetu Rzeszowskiego, czy festiwalu polonijnego, ale to wciąż za mało. Chcemy ścigać do Rzeszowa biznesy, które nasi rodacy prowadzą za granicą, a chcieliby robić je także w ojczystym kraju. Rzeszów powinien być punktem, w którym mogliby szukać informacji o poszerzeniu swojej działalności – stwierdza Grzegorz Braun.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj