30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Grzegorz Braun: Trzeba ożywić turystykę. Nie możemy być czarną dziurą

REKLAMA

Rzeszów ma być centrum ruchu turystycznego, rekreacji sportu i rozrywki – postuluje Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta miasta.

Według Grzegorza Brauna stolica Podkarpacia w zakresie kultury, czy turystyki powinna oferować więcej, niż to jest obecnie.

– Chodzi nie tylko o imprezy artystyczne. Ale także konferencje, które mogą być wydarzeniami o charakterze politycznym, naukowym. Potrzeba też rozwijać turystykę weekendową, grupową, czy indywidualną. Miasto ma wszelkie warunki, do tego, aby przejąć część ruchu, który przyciąga jak magnes nieodległy Kraków – mówi Grzegorz Braun.

Według kandydata miasto musi zawalczyć o to, by nie był czarną dziurą gdzieś między Krakowem a Bieszczadami.

– Rzeszów to miasto historyczne, które o swojej historii dość mało wspomina i nie wykorzystuje tego atutu – zauważa Grzegorz Braun. Kandydat dostrzega szanse w poszerzeniu relacji z Polonią i Polakami za granicą, dla której nasze miasto mogłoby się stać centrum informacyjno-kontaktowym.

– Mamy do tego zadatek w postaci Centrum Polonijnego Uniwersytetu Rzeszowskiego, czy festiwalu polonijnego, ale to wciąż za mało. Chcemy ścigać do Rzeszowa biznesy, które nasi rodacy prowadzą za granicą, a chcieliby robić je także w ojczystym kraju. Rzeszów powinien być punktem, w którym mogliby szukać informacji o poszerzeniu swojej działalności – stwierdza Grzegorz Braun.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj