20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Woda zalewa piwnice. Mieszkańcy skarżą się na fuszerkę budowlaną i proszą o pomoc kandydata na prezydenta

REKLAMA

Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Rzeszowa w czwartek spotkał się z mieszkańcami nowych bloków przy ul. Załęskiej. Poprosili go o pomoc w rozwiązaniu ich wielkiego problemu. To woda, która stale zalewa piwnice.

– Na początku wszyscy nas uspokajali, że tak ma być. Teren sam się osuszy. Ale tak nie jest. Odkąd tu się wprowadziliśmy, nasze piwnice są regularnie zalewane. Musi działać pompa. Odłączyliśmy nawet prąd z gniazdek, aby nie doszło do zwarcia. Na ścianach pojawił się już grzyb, a drzwi napuchły od wilgoci – żalili się mieszkańcy podczas spotkania z Grzegorzem Braunem.

Na OSIEDLU KORONA w Rzeszowie takie rzeczy się dzieją! Zapraszamy na INTERWENCJĘ POSELSKĄ Grzegorz Braun

Opublikowany przez Grzegorz Braun Piątek, 23 kwietnia 2021

Z wypowiedzi mieszkańców wynika, że na początku nie mogli u nikogo doprosić się rozwiązania problemu, a nawet jego zdiagnozowania – co jest przyczyną stałego podmakania budynku. Przed blokiem jest też duża kałuża, która nigdy nie wysycha i stała się już lokalnym „jeziorkiem”. Lokatorzy skarżą się, że stali się ofiarą fuszerki budowlanej. Mają pretensje też do urzędników, którzy mieli na to pozwolić. Ubolewają, że od dawna nie mogą doczekać się rozwiązania problemu.

– Pod nowym zarządcą prace naprawcze ruszyły, ale ich tempo jest za wolne – mówił podczas spotkania jeden z lokatorów.

Grzegorz Braun wysłuchał mieszkańców i zaprosił ich do swojego biura poselskiego z dokumentacją. Wspólnie z prawnikami i ekspertami zastanowią się nad dalszymi krokami, które można w tej sprawie podjąć.

Takich problemów jest znacznie więcej w Rzeszowie. Grzegorz Braun rozpoczął właśnie cykl spotkań z mieszkańcami osiedli, by poznać ich troski, opinie i propozycje.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj