7.1 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Groza na crossie. Policjanci zgarnęli brawurowego 20-latka

REKLAMA

W rejonie miejscowości Jaśliska w powiecie krośnieńskim 20-letni młodzieniec dał popis nie tylko swojemu kaskowi, ale i miejscowej drogówce. Okazało się, że kierowca dostał kompleksową lekcję prawa drogi, a i szczyptę logiki w swoim poczynaniu.

To zaczęło się niewinnie, jak to zwykle bywa w historiach o pościgach. Dzielni funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co się dzieje na jednośladzie typu cross, który miał problemy z oświetleniem i brak tablicy rejestracyjnej. Tylko, że nasz 20-latek nie był zainteresowany tą interakcją. Ignorując wszelkie świetlne i dźwiękowe sygnały, ruszył gwałtownie do przodu. I tak się zaczęła ta gorąca sztafeta!

Pan Młody za kierownicą uciekającym motocyklu zaczął oddawać prawdziwy hołd prędkości, przekraczając dopuszczalne limity i pędząc z imponującą prędkością – około 140 km/h w terenie zabudowanym. No i wtedy wchodzi na scenę „Liga Sprawnych Motocyklistów”! Doświadczona dwójka policyjnych asów postanowiła pokrzyżować plany piratowi. Blokada mistrzowskiego poziomu, prędkości redukowane, akcja udana. Mamy go!

Niestety, jednak młodość często idzie w parze z impulsywnością, a to może prowadzić do niezbyt miłych zderzeń. Nasz bohater w desperackiej próbie wyprzedzenia patrolu po nieutwardzonym poboczu, wziął w róg z policyjnym motocyklem i… No cóż, wypadło na niego jak wesele w lutym! Kierujący lądował na ziemi, a wraz z nim jego 18-letnia towarzyszka podróży, która musiała zdać sobie sprawę, że to jednak nie wycieczka w parku rozrywki.

A tu kolejny twist w tej fabule! Badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie złapanego uciekiniera. Okazuje się, że nie posiadał też uprawnień do kierowania motocyklem, a jego cacko nie było zarejestrowane i ubezpieczone.

Na szczęście w tej historii nie brak happy endu. Ani kierujący, ani pasażerka nie odnieśli poważnych obrażeń w wyniku upadku. Teraz 20-latek będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za swoje „wyczyny”.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj