10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Gratulacja dla pani Gizeli (91). To ona udaremniła napad na bank!

REKLAMA

Pani Gizela ma 91 lat, a takiej odwagi i energii mógłby jej pozazdrości niejeden młodzieniaszek. To ona użyła swojej laski i zlała nią 25-letnią Ukrainkę, która napadła na bank w Przemyślu. Nożowniczka została ujęta i już ponosi karę za swój bandycki skok. Bohaterska seniorka otrzymała natomiast gratulacje od szefa przemyskiej policji i prezydenta miasta. Brawo!

Wszystko działo się 6 grudnia. Pani Gizela w okienku banku PKO BP wypłacała emeryturę kiedy nagle zrobiło się wielkie zamieszanie. 25-letnia Ukrainka Zoja P. chwyciła jedną z pracownic, przystawiła jej nóż i zażądała pieniędzy.

– Co pani robi? – próbowała uspokoić napastniczkę inna pracownica.

– Rabuję bank – odparła spokojnie Ukrainka. Potem krzyczała „mało, mało” domagając się, żeby obsługa przynosiła jej więcej pieniądze.

Tylko pani Gizela nie wystraszyła się sprawczyni. – Spokojnie przekalkulowałam całą sytuację. Najpierw pomyślałam, że może wykręcę jej rękę, ale ryzyko było za duże. Zbliżyłam się i ostatecznie użyłam swojej laski, którą dostałam w prezencie od wnuczki z Hiszpanii – opowiada seniorka.

Starsza pani kilka razy zdzieliła napastniczkę. 25-latka była oszołomiona i się skuliła. Zamieszanie wykorzystali inni świadkowie, którzy obezwładnili Ukrainkę. Kobieta trafiła do aresztu. Na szczęście nikomu nie zrobiła krzywdy.

Pani Gizela twierdzi, że nie czuje się żadną bohaterką. – Spełniłam swój obowiązek – mówi skromnie.

Inaczej używają inni. O odważnej seniorce jest głośno w całej Polsce. Wszyscy są pod wrażeniem jej wielkiej odwagi i skutecznie przeprowadzonej akcji.

Gratulacje w komendzie

Komendant miejski policji w Przemyślu nadkom. Janusz Kiszka zaprosił 91-latkę do komendy. Były gratulacje, dyplom i kwiaty. Szef policji podziękował seniorce za obywatelską postawę, dzięki której nie doszło do skutecznej kradzieży pieniędzy, a do tego ujęto sprawczynię napadu.

Na spotkaniu obecny był także Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun i Dyrektor Banku PKO Bank Polski S.A. Oddział 1 w Przemyślu Jolanta Lesiak-Pawełek.

Wszyscy uczestnicy spotkania docenili zachowanie mieszkanki Przemyśla. Wielokrotnie w trakcie spotkania padły słowa podziwu i uznania dla jej postawy, zaangażowania oraz natychmiastowej reakcji.

Pani Gizela mimo wieku jest bardzo aktywna. Uprawia sport, chodzi na spacery, dba o zdrowe odżywianie. W przeszłości tańczyła w balecie i pracowała do ukończenia 80 roku życia. Wiele lat spędziła w Hiszpanii, gdzie teraz mieszka jej wnuczka. Jest bardzo pogodna i otwarta na innych. Nie potrafi przejść obojętnie, kiedy obok dzieje się zło…

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj