14.4 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

11-latek zapomniał wrócić do domu

REKLAMA

Strach bliskich był ogromny. Dziecko zniknęło z placu zbaw. Zrozpaczona matka wszędzie szukała synka, aż w końcu powiadomiła policjantów. Gorzyce pod Tarnobrzegiem przeczesywało 25 mundurowych. Na szczęście wkrótce wszystko się wyjaśniło i mamie spadł kamień z serca.

Policjanci zostali postawieni na nogi w sobotę po godz. 20. Mama 11-latka powiadomiła mundurowych, że zaginął jej syn. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że chłopiec około godz. 15, bawił się na placu zabaw. Potem zniknął. Kobieta szukała syna sama razem z rodziną. Była u jego znajomych i kolegów, sprawdziła place zabaw i miejsca, w których mógł przebywać. Bez efektu. Zrozpaczona poprosiła o pomoc stróżów prawa.

Policjanci natychmiast przystąpili do akcji. Po okolicy jeździło mnóstwo radiowozów. Funkcjonariusze ustalili też, że chłopiec nie sprawiał problemów wychowawczych i nie miał konfliktów z rówieśnikami, dlatego wersja ucieczki z domu, była mało prawdopodobna. Zbliżała się noc i temperatura zaczęła spadać, a chłopcu mogło zagrażać niebezpieczeństwo, dlatego do działań zaangażowano kolejnych policjantów z Tarnobrzega, Grębowa, Nowej Dęby i Baranowa Sandomierskiego, łącznie 25 funkcjonariuszy. Mundurowi podejrzewali, że chłopiec mógł pojechać rowerem do innej miejscowości, dlatego akcję przekierowano do przyległych wiosek. Wysiłki funkcjonariuszy przyniosły zamierzony efekt.

Do jednego z patroli w miejscowości Orliska w gminie Gorzyce, zgłosiła się kobieta z poszukiwanym chłopcem. 42-latka twierdziła, że 11-latek przyjechał rowerem do jej domu oddalonego około 2 km od miejsca zamieszkania i bawił się z jej 10-letnim synem. Nastoletni gość oznajmił jej, że nie zna numeru telefonu do swojej mamy, której nie powiadomił. Gdy kobieta usłyszała, że w okolicy policjanci prowadzą akcję poszukiwawczą zaginionego chłopca, szybko skojarzyła o kogo chodzi.

11-latek oświadczył, że bawiąc się z kolegą stracił poczucie czasu. Przed godz. 22, cały i zdrowy trafił pod opiekę bliskich.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj