25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Gniazdo na światłach. Ten ptaszek ma tu jak w dyskotece

REKLAMA

Natura lubi zaskakiwać. W Rzeszowie zaskakuje ten mały ptaszek, który wymościł sobie gniazdo na sygnalizatorze.

Nikt nie zawraca na niego uwagi, bo kto by pomyślał, że ptak ulokuje sobie dom w takim miejscu? Trzeba uważnie się przyjrzeć, by dostrzec kępkę traw na światłach, które sterują ruchem na ul. Rejtana w Rzeszowie. Z kępki wystaje tylko malutka główka. Czujnie obserwuje wszystko, co dzieje się w okolicy. A dzieje się całkiem sporo: co chwilę przez zebry przechodzą ludzie, drogą jadą samochody. A kolory świateł też ciągle się zmieniają – prawie jak w dyskotece. Ale to wszystko nie przeszkadza skrzydlatemu lokatorowi.

Wszystko wskazuje na to, że to kos, a dokładnie samica, której upierzenie w odróżnieniu od sama nie jest czarne, a oliwkowo – brązowe. Dziób ma żółtawo-brązowy.

Samica chyba wysiaduje jaja. To właśnie okres lęgowy dla tych ptaków. Trwa to dwa tygodnie, potem przez dwa tygodnie w gnieździe są młode.

Najczęściej do każdego lęgu budowane jest nowe gniazdo. Zatem to jedyna okazja, by podziwiać nietypowe gniazdo na sygnalizatorze.

gniazdo

Zobacz też:

Nie chcieli polskiego króla w Wiedniu, to przyjechał do Rzeszowa

Znów można pluskać się na otwartych basenach. Po ile bilety?

Bilety wakacyjne MPK. Młodzi mogą zaoszczędzić

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj