15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Rzeszów światowym centrum niesienia pomocy humanitarnej dla Ukrainy. 200 tirów tygodniowo!

REKLAMA

W Rzeszowie na ul. Przemysłowej uruchomiono ogromny magazyn, w którym gromadzone są z całego świata towary z pomocą wysyłaną na Ukrainę. Już odjechało 17 tirów, a wkrótce ma być ich aż 200 tygodniowo. Wszystkim zarządza światowa organizacja Global Empowerment Mission (GEM). Jej polską twarzą jest Jolanta Kwaśniewska.

Global Empowerment Mission (GEM), to organizacja, która działa od konfliktu w Kosowie w 1999 r. i sprawdziła się w niesieniu pomocy w wielu już kryzysach. A obecna sytacja na Ukrainie to największy kryzys humanitarny w Europie od czasów II wojny światowej.

GEM szczyci się, tym, że potrafi kierować właściwą pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna. – Jeśli w jakimś miejscu potrzebna nowa karetka, lekarstwa, czy koce, tam właśnie kierujemy transport – mówi Michael Capponi, szef GEM.

Wszystko działa jak firmie kurierskiej. Z organizacją z resztą współpracuje amerykańska firma logistyczna Fulfillment Hub, która na co dzień trudni się organizowaniem magazynów i dostarczaniem towarów.

GEM w pierwszych dniach wojny zaoferowała Ukrainie już 85 mln dolarów. Ale potrzeby są ogromne. To wyzwanie dla całego świata. Dlatego organizacja chce połączyć siły z różnymi fundacjami i firmami, aby razem nieść jeszcze większe i długofalowe wsparcie.

W tę współpracę zaangażowała się fundacja, którą kieruje Jolanta Kwaśniewska.

24 marca w Rzeszowie Jolanta Kwaśniewska, szef GEM – Michael Capponi spotkali się z dziennikarzami i opowiedzieli o swoim projekcie. W spotkaniu wziął udział także prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów staje się głównym światowym centrum logistycznym, z którego pomoc już płynie i będzie płynąć na Ukrainę.

cem3
Magazyn zapełniła się szybko artykułami przysyłanymi z całego świata | Fot. Inres24.pl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj