25 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Fundusz Sprawiedliwości pomaga szpitalowi MSWiA. Pół miliona przekazał wiceminister Marcin Warchoł

Fundusz Sprawiedliwości znów wspomaga rzeszowskie szpitale. Tym razem pół miliona złotych trafiło do placówki MSWiA. Symboliczny czek przekazał wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

REKLAMA

Przekazane pieniądze trafią na kontrolny cel. To zakup cyfrowego, przyłóżkowego aparatu RTG. – Tak nowoczesnego sprzętu nie ma jeszcze w Rzeszowie – podkreślił poseł i wiceminister Marcin Warchoł.

Środki na zakup aparatu pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości. W ciągu ostatnich trzech lat fundusz już wielokrotnie wspierał placówki medyczne w Rzeszowie. W sumie z tego źródła trafiło do nich dodatkowo 2,5 mln zł.

Były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podkreśla, że to właśnie zasługa wiceministra Warchoła. – Wielokrotnie pan minister występował nie jako przedstawiciel jakiejkolwiek partii, pozyskując środki dla miasta, ale jako przedstawiciel mieszkańców – zaznaczył obecny podczas wręczenia czeku Tadeusz Ferenc.

Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, przede wszystkim niesie bezpłatną pomoc osobom dotkniętym przestępstwem. Ale dzięki zmianom ustawowym, może wspierać także jednostki ochotnicze straży pożarnej. Są to środki przeznaczone na kupno wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym, czyli defibrylatorów, toreb ratowniczych lub innego sprzętu. Fundusz jest stale zasilany z nawiązek, które są zasądzane sprawcom przestępstw.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
25 ° C
25 °
25 °
65 %
2.1kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
32 °
wt.
31 °
śr.
30 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu